10 країн з найчистішою енергетикою

10 країн з найчистішою енергетикою

Перед вами рейтинг країн, які за даними Міжнародного енергетичного агентства (International Energy Agency, IEA) мають найчистішу енергетику. На думку IEA, чистота енергетики визначається кількістю енергії, яка надходить в енергосистему від джерел, робота яких не пов’язана з викидами CO2. До таких джерел належать гідроелектростанції, атомні та геотермальні електростанції, сонячні фотоелектричні системи, вітрогенератори та інші. Крім того, до рейтингу не потрапили країни, що розвиваються, оскільки статистика виробництва і споживання енергії в цих країнах не підпадає під стандарти розвинених країн, що унеможливлює їх співставлення.

Отже, перше місце в рейтингу посіла Ісландія, яка отримує 80,6% всієї енергії від чистих джерел, робота яких не пов’язана з викидами CO2. З великим відривом на другому місці опинилась Швеція, з часткою чистої енергії 46,2%. Третьою стала Франція при 45,6%. Четверте місце посіла Норвегія (43,2%), а п’яте - Швейцарія (40,9%). З повним рейтингом ви можете ознайомитись безпосередньо на інфографіці.

Що об’єднує ці країни? Переважно, вони або мають невелику чисельність населення (Ісландія, наприклад, хоч і виробляє рекордні 80,6%, забезпечує ними всього 0,3 млн. чоловік) або сильно залежать від ядерної енергетики, як у випадку з Францією.

Примітка: на інфографіці для кожної країни наводиться еквівалент «чистої» енергії в тоннах умовного палива. Це одиниця вимірювання енергії, що дорівнює 2,93×1010 Дж; визначається як кількість енергії, що виділяється при згорянні 1 тонни палива з теплотворною здатністю 7000 ккал/кг (відповідає типовій теплотворній здатності кам'яного вугілля).

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 11.12.2011, 22:48

Ісландія, очевидно, взяла першість через величезний потенціал (і, звісно, використання)геотермальної енергії. Мабуть, і Н.Зеландія завдяки цьому опинилась в десятці.. З подивом не зустрів у списку Данію - років 10 тому вона була лідером по вітрових станціях, які, здається, виробляли більше 30% всієї ел.-енергії..

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 11.12.2011, 22:42

Трошки дивно відносити атомні станції до чистої енергетики (принаймні через невідновлюваність ресурсів..не кажучи вже про підготовку-збагачення палива і зберігання відходів).. Звичайно, прямих викидів CO2 в атмосферу від АЕС немає, але варто врахувати й безпосереднє теплове забруднення...

Зображення користувача ecolog.
ecolog / 15.02.2011, 23:12

Так, якщо брати до уваги не відсотки, кілотонни чистої енергії, то Франція на чистому першому місці. Наприклад у Ліхтенштейні можна на кожен будинок поставити вітряк і сонячну панель і буде 100% чистої енергії.

Читайте також
Вірус гепатиту B

Уявіть собі світ без ВІЛ, малярії, туберкульозу, грипу і так далі до відсутності звичайної застуди. Враховуючи зусилля вчених усього світу, спрямовані на пошук панацеї від вірусів і універсальної вакцини від грипу, знищення інфекційних захворювань в дійсності здається вищою (хоч і віддаленою) метою медичних досліджень. Але що якщо ми її досягнемо?

X

Вхід

Завантажую...