7 дивовижних природних явищ

7 дивовижних природних явищ
"Чорне сонце" Данії

Зграї шпаків злітаються з усієї Європи до Данії. У результаті виходять досить химерні фігури, які місцеві жителі називають Чорним Сонцем. Це явище можна спостерігати приблизно з березня до середини квітня.

Рибний дощ з Гондурасу

Нікого з мешканців цієї невеликої країни не можна здивувати таким рідкісним, начебто, явищем, як рибний дощ. Саме такий вид дощу - цілком звичайне явище в містечку Іоро. Відбувається все це, коли закінчується весна й починається літо. Саме в цей час починаються грози, виблискують блискавки, гримить грім... Після того, як все закінчується, місцеві жителі виходять з будинків, і збирають... ні, не гриби - рибу, причому живу. З 1998 року в цьому містечку навіть проводиться Фестиваль Рибного Дощу.

Кози-дереволази

Власне, цих кіз теж можна назвати унікальним природним явищем. Фотографія ця - не фотомонтаж, це реальні кози з реального Марокко. Там кози люблять лазити по деревах, поїдаючи ніжну зелень аргонового дерева. Крім листя, кози поїдають також горіхи, які вони перетравити не можуть. Ось місцеві жителі і пристосувалися збирати горіхи, які виводяться з організму кіз природним шляхом. Навіщо? Щоб давити аргонову олію, яка є цінним компонентом різних косметичних засобів. У наш час цей вид горіхів просто зникає, оскільки кіз стало вже дуже багато, та й місцеві жителі почали добувати деревину дуже вже швидкими темпами.

Червоний дощ

В Кералі, одному з штатів Індії, з 25 липня по 23 вересня 2001 року йшов червоний дощ. Цілих два місяці "кривавий" дощ фарбував білий одяг індусів. Звичайно, з кров'ю тут немає ніякого взаємозв'язку - просто в краплях дощу містилося багато спор морської водорості. А спочатку навіть ходили чутки, що червоний колір викликаний наявністю якихось позаземних клітин у краплях дощу. Загалом, вчені швидко прояснили ситуацію. Але, звичайно, червоний дощ все одно дивує багатьох - до нього ніяк не можна ставитися, як до звичайного дощу, дуже вже він химерно виглядає.

Найдовші хвилі на Землі

У Бразилії два рази на рік, з лютого по березень, Атлантичний океан як би "утискає" Амазонку, і води цієї річки утворюють найдовшу хвилю в світі. Хвилі поророка, так їх називають місцеві жителі, можуть котитися протягом півгодини. Чути хвилю можна з півгодини до її появи, і звук настільки потужний, що від нього часто падають дерева і обрушуються місцеві будівлі. А ось серфінгісти, нічого не боячись, очікують цю хвилю. У місті Сан Домінгос з 1999 року навіть проходить щорічний чемпіонат, присвячений цим довгим хвилям. До речі, спортсмен Пікурута Салазар встановив у 2003 році ніким не побитий дотепер рекорд. Він котився на хвилі близько 12,5 кілометрів. Це зайняло у нього 37 хвилин.

Вічний шторм з Венесуели

Це, без жодного сумніву, незвичайне природне явище. На Землі є місце, де гроза - більш часте явище, ніж сонячне світло. Це місце знаходиться там, де річка Кататумбо впадає в озеро Маракібо. Саме там, на висоті понад п'ять кілометрів, постійно стикаються грозові хмари, і в результаті ми отримуємо грозу, що триває 150 днів на рік, 10 годин на добу. Блискавка в цьому місці - частий гість (280 блискавок на годину, це вам не іграшки). "Вічний шторм" є досить потужним генератором озону. Цікаво також те, що "вічний шторм" з дуже давнього часу служить маяком для моряків.

Вогняна веселка з Айдахо

Дивне за красою природне явище можна спостерігати в штаті Айдахо, США, коли сонце піднімається високо в небо. Промені Сонця при цьому проходять через висотні хмари, що складаються з кристалів льоду у формі шестигранників. Сонячне світло відбивається в цих кристалах химерним чином, і в результаті ми бачимо "вогняну веселку". Це явище аж ніяк не локальне, воно може сягати на кілька сотень квадратних миль.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Гість.
Гість / 23.12.2012, 00:50

:-) :OK: браво!

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 12.08.2012, 15:45

Кози прикольні:)

Зображення користувача katytik.
katytik / 28.07.2011, 15:54

"вічний шторм"....це, напевно, просто рай для любителів грози (як я, на приклад).принаймні треба буде поїхати "в гості"............. хоча якщо гримить чи не кожен день, це теж може діяти на нерви)))))

Зображення користувача Ameli.
Ameli / 25.07.2011, 21:00

цікаво, чи вилучають енергію тих венесуельських блискавок на виробничі потреби? і чи залишаються на землі та машинах химерні білі фігури від грачиного посліду? :)

Зображення користувача Stranger.
Stranger / 14.11.2009, 23:35

Вечный шторм ! Хочу там побывать! Многие мечтают о стране вечного мая, а вот о таком никто даже не мечтает наверное!

Читайте також

Кількість видів рослин та тварин, що знаходяться у всіх категоріях червоних списків зникаючих видів рослин та тварин. Карти складені за даними Червоних книг кожної з країн.

X

Вхід

Завантажую...