Атлас забруднення: світові викиди вуглекислого газу

Атлас забруднення: світові викиди вуглекислого газу

Перед вами карта викидів CO2 по країнах світу, укладена за останніми даними агентства US Energy Information Administration. Кожна країна на карті представлена колом, розмір якого залежить від її викидів CO2. З карти видно, що Китай, обігнавши США, став новим світовим лідером по обсягам викидів вуглекислого газу. І, вперше за весь час, сумарні світові викиди CO2 знизились.

Після періоду майже безперервного збільшення викидів CO2, який тривав з 1980 року, вже другий рік поспіль викиди в США знижуються (за 2009 рік їх величина становить 5 425 мільйонів тонн, що на 7,0% менше, ніж в 2008 році). Цей спад відповідає економічним проблемам країни. З 2000 року викиди CO2 в США впали на 7,5%.

Натомість Китай, який ще в 2006 році був на другому місці за кількістю викидів, і до недавнього часу тільки наближався до США, зараз опинився на першому місці в рейтингу країн, які мають найбільші викиди CO2. В 2009 році новий лідер викинув в атмосферу 7 711 мільйонів тонн вуглекислого газу, що на 13,3% більше, ніж в 2008. Швидке збільшення обсягів викидів було зумовлене зростанням ВВП країни на 9-10%. З 2000 року викиди CO2 в Китаї виросли на 170,6%.

З великим відривом за двома наддержавами слідує Індія, яка у 2009 році обігнала Росію з кількістю викидів 1 602 мільйонів тонн. Таким чином наші сусіди опинились на четвертому місці, викинувши в повітря 1 572 мільйони тонн CO2. Замикає першу п'ятірку Японія з показником 1 098 мільйонів тонн. Весь рейтинг разом з величинами та показниками динаміки викидів CO2 країн світу зведено у таблицю, яку ви можете переглянути, клікнувши по карті.

Щодо відносних показників - якщо порівнювати значення 2009 та 2008 років, найбільше скорочення викидів зафіксовано в Україні (-28%), найбільше зростання - в Чилі (+74%).

Якщо ж говорити про викиди на душу населення, ситуація кардинально змінюється:

  • Деякі найменші країни та острови світу викидають найбільшу кількість CO2 на душу населення. Серед них лідирує Гібралтар (152 тонн на людину).
  • США, як і раніше, номер один з точки зору викидів на душу населення серед розвинених країн (18 тонн на людину).
  • Китай, навпаки, викидає близько шести тонн на людину, Індія тільки 1,38.
  • Для порівняння, світове значення викидів CO2 на душу населення становить 4,49 тонни на людину.

Читайте також про видобуток та споживання нафти в країнах світу.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 15.08.2012, 09:24

Дилема тут получається. Якщо ми хочемо жити краще - будемо більше забруднювати навколишнє середовище. На цій карті це наочно видно.

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 25.12.2011, 20:10

Пишуть, що у 2010р загальні викиди СО2 знову зросли, вже до 33 млрд.т, мабуть, через відновлення економік після кризи

Зображення користувача Virilis.
Virilis / 11.02.2011, 09:10

Мабуть, на діаграмі слід позначити не "Євразія", а "СНД". В решті решт, де та Азія, а де Україна. "Абідна, да?" (С)

Зображення користувача mia.
mia / 11.02.2011, 14:44

"СНД" більше відноситься до політики, ніж до географії. Автор інфографіки все ж таки оперує "материковими" поняттями. Звісно "Євразія" ріже око, ми звикли що це цілий материк, а не те, що від нього лишилось, якщо забрати власне Європу і Азію. Але з пісні слів не викинеш, переклад - це лише переклад, міняти щось в змісті я не маю права.

Зображення користувача Гість.
Гість / 10.02.2011, 22:53

Хоч десь Україна в позитивному світлі засвітилась. Але з іншого боку для України це не дуже добре, оскільки це спад викидів СО2 мабуть пов'язаний з економічною кризою, яка в нашій країні зупинила велику частину виробництва, що і спричинило зменшення викидів вуглекислого газу.

Читайте також

Забруднення атмосфери, яке набуло великомасштабного характеру, завдало збитку рікам, озерам, водоймищам, ґрунтам. Забруднюючі речовини і продукти їх перетворень рано чи пізно з атмосфери потрапляють на поверхню землі. Це і без того велике лихо значно погіршується тим, що й на водойми, і на землю безпосередньо йде потік відходів. Величезні площі сільськогосподарських угідь піддаються впливу різних пестицидів і добрив, ростуть території смітників.

Відомі такі забруднення води:

X

Вхід

Завантажую...