Австралійські горизонтальні водоспади

Австралійські горизонтальні водоспади

Горизонтальними водоспадами називається природний феномен, який можна спостерігати на узбережжі Західної Австралії під час приливів. Щоправда, водоспадами їх називають лише тому, що точніше описати це унікальне явище навряд чи можливо.

Утворені горизонтальні водоспади переміщенням води між прісноводною водоймою Поултон-Крік та бухтою Телбот по двом ущелинам гірського ланцюга Макларті. Ущелини знаходяться в гірських хребтах, розташованих паралельно на відстані приблизно 300 метрів. Коли рівень води підвищується, вода з величезною швидкістю прямує вглиб материка. Під час відливу водоспад розвертається в протилежну сторону – вода під дією власної ваги, хоча вже і з меншою швидкістю, спрямовується назад в океан. У ці моменти спостерігаються тимчасові вертикальні водоспади висотою до 5 метрів.

Ущелина, яка розташована ближче до моря, в ширину сягає близько 20 метрів. Друга вдвічі вужча, тиск і швидкість води тут більші, тому і водоспад більш «видовищний». Приливи, висота яких тут досягає 10 метрів, чергуються з відливами кожні 6,5 години, і ось так, кілька разів на добу, водоспади змінюють свій напрямок – то прямують до моря, то «тікають» від нього. Коли швидкість води спадає, в ущелинах можна плавати на човні (окремі екстремали наважуються навіть на вейкбординг) і милуватись величним пейзажем, який за лічені хвилини може перетворитись на вируючий пінний котел.

Ці водоспади – єдині у своєму роді. Відомий телеведучий і натураліст, шанований багатьма як піонер документальних фільмів про природу, сер Девід Аттенборо не раз називав їх одним із найграндіозніших творінь природи. З ним згодні і тисячі людей, які щороку приїжджають в округ Кімберлі в Західній Австралії та добираються до бухти Телбот, щоб побачити унікальні горизонтальні водоспади.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Юлія Руденко.
Юлія Руденко / 05.02.2013, 09:46

Дуже цікавий і корисний сайт. А фотографії-посто неперевершені! Я використовую матеріали вашого сайту у своєму блозі, зрозуміло з активним посиланням на нього. Вашу кнопку встановила у блозі. Успіхів Вам!

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 10.01.2013, 11:29

яке прекрасне Боже творіння! А Австралія взагалі надзвичайно цікавий континент. Поїхати б туди...

Зображення користувача Stranger.
Stranger / 09.01.2013, 21:27

Семь чудес света созданы не людьми, и этих чудес на планете гораздо больше семи...

Читайте також

Солоні озера найчастіше поширені в так званому арідному кліматі, де опадів мало, а випаровування досить велике. Якщо ми подивимось на карту нашої планети, то величезні території Азії, Африки, Південної та Північної Америки дуже зручні, типові для солоних озер. І цікава для вчених проблема — це солоні озера, які зникають. Вона отримала величезну увагу в першу чергу преси, але наукові питання не менш цікаві. З чим вони пов'язані?

X

Вхід

Завантажую...