Чи можуть рослини хворіти на рак?

Чи можуть рослини хворіти на рак?

У тварин розвивається пухлина, коли клітина (або група клітин) втрачає вбудовані важелі керування, які регулюють її ріст, часто в результаті мутацій. Рослини також можуть стикатись з цим явищем, але у них воно, як правило, викликане інфекцією.

Зараження грибками, бактеріями, вірусами і комахами пов'язані з раком рослин. На дубовому листі, наприклад, часто ростуть гали — пухлини, в які комахи відкладають яйця.

Хорошою новиною для рослин є те, що хоч вони і сприйнятливі до раку, вони менш вразливі до його наслідків. З одного боку, пухлини рослин не метастазують. Це пояснюється тим, що клітини рослин, як правило, зафіксовані на місці матрицею жорстких клітинних стінок, через що вони не можуть переміщатись. Навіть коли рослинна клітина починає неконтрольоване ділення, утворена пухлина застрягає на одному місці, що, зазвичай, має незначні наслідки для здоров'я рослини.

До того ж, рослинам допомагає те, що вони не мають якихось життєво важливих органів. Кепсько мати пухлину мозку, якщо ви людина, пояснює Еліот Мейеровіч, генетик рослин з Каліфорнійського технологічного інституту. Але не можна назвати жодного органу, де б пухлина була смертельною, якщо ви рослина. Оскільки, щоб це не було, ви можете виростити ще.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також
У Північному Льодовитому океані виявлена прісноводна опуклість

В західній частині Північного Льодовитого океану виявлено велику опуклу область з прісною водою. При цьому «прісноводна бульбашка» постійно росте – зараз вона займає близько 8000 кубічних кілометрів, вирісши з 2002 року приблизно на 15 см. За думкою вчених, це може бути результатом дії сильних вітрів, які нагнітають інтенсивну океанічну течію в північній полярній області, спрямовану за годинниковою стрілкою та названу круговоротом Бофорта.

X

Вхід

Завантажую...