Чому океан синій?

Чому океан синій?

Зазвичай вважається, що океан завдячує своїм синім кольором блакитному небу, яке відбивається у дзеркалі води. Втім, це невірне уявлення.

За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), синім океан стає завдяки тому, як він поглинає сонячне світло.

Коли сонячне світло падає на океан, вода поглинає довгохвильові кольори на червоному кінці спектру, а також короткохвильове світло, у тому числі фіолетовий та ультрафіолетовий. Решта світла, яку ми бачимо, в основному складається з синіх довжин хвиль.

Однак, як зазначає NOAA, океан може набувати інших відтінків, включаючи червоний та зелений, якщо світло відбивається від предметів, плаваючих поблизу поверхні води, таких як водорості та відклади.

Те, наскільки вода буде синьою, залежить від її здатності до поглинання світла. Наприклад, вода у склянці чиста — кількості молекул води недостатньо, щоб реально поглинати світло.

Натомість океанічна вода стає дедалі більш синьою, чим глибше в неї зануритись. Молекули води спочатку поглинають інфрачервоне, червоне та ультрафіолетове світло, а потім жовте, зелене та фіолетове. Синє світло поглинається останнім.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також
Встановлення вітрогенераторів на фермах може допомогти збільшити врожайність

В ході надзвичайного росту вітроенергетики протягом останнього десятиріччя, вітрові турбіни часто встановлювались в межах або поблизу орних земель. Провідні фермери та дослідники задались питанням, як впливають вітряки на вирощування кукурудзи, сої та інших культур.

X

Вхід

Завантажую...