Чорне море стає бірюзовим на дивовижній фотографії від NASA

Чорне море стає бірюзовим на дивовижній фотографії від NASA
Фітопланктон вирує у Чорному морі

Бірюзові кучері в Чорному морі, які демонструє нове зображення із супутника NASA Aqua, викликані фітопланктоном, принесеним водними течіями.

Фітопланктон — крихітні організми, які живуть за рахунок сонячного світла та розчинених у воді поживних речовин. На зображенні показано, як з річок Дунай та Дніпро ці поживні речовини надходять до Чорного моря, де ними і харчується фітопланктон. У свою чергу, ці маленькі організми стають їжею для більших тварин, таких як риба та молюски.

Зокрема, в Чорному морі присутня група фітопланктону під назвою кокколітофориди — ці одноклітинні водорості мають білі пластинки карбонату кальцію, що захищають їх тіла. Завдяки білому кольору вони добре помітні з космосу і нагадують молоко у воді. Натомість, діатомові водорості — інший клас фітопланктону, також присутній в Чорному морі, — можуть зробити воду більш темною.

За словами NASA, відбивна здатність фітопланктону Чорного моря видається такою ж, як і в попередні роки. Втім, занадто інтенсивне цвітіння фітопланктону може призвести до евтрофікації, коли вода втрачає кисень, вбиваючи морське життя.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Вчені розробили першу глобальну модель, яка аналізує маршрути проходження морських інвазійних видів. Дослідники вивчили переміщення вантажних суден по всьому світу, щоб визначити «гарячі точки», в яких можуть процвітати прибульці.

X

Вхід

Завантажую...