Чорне море стає бірюзовим на дивовижній фотографії від NASA

Чорне море стає бірюзовим на дивовижній фотографії від NASA
Фітопланктон вирує у Чорному морі

Бірюзові кучері в Чорному морі, які демонструє нове зображення із супутника NASA Aqua, викликані фітопланктоном, принесеним водними течіями.

Фітопланктон — крихітні організми, які живуть за рахунок сонячного світла та розчинених у воді поживних речовин. На зображенні показано, як з річок Дунай та Дніпро ці поживні речовини надходять до Чорного моря, де ними і харчується фітопланктон. У свою чергу, ці маленькі організми стають їжею для більших тварин, таких як риба та молюски.

Зокрема, в Чорному морі присутня група фітопланктону під назвою кокколітофориди — ці одноклітинні водорості мають білі пластинки карбонату кальцію, що захищають їх тіла. Завдяки білому кольору вони добре помітні з космосу і нагадують молоко у воді. Натомість, діатомові водорості — інший клас фітопланктону, також присутній в Чорному морі, — можуть зробити воду більш темною.

За словами NASA, відбивна здатність фітопланктону Чорного моря видається такою ж, як і в попередні роки. Втім, занадто інтенсивне цвітіння фітопланктону може призвести до евтрофікації, коли вода втрачає кисень, вбиваючи морське життя.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Ліс — складний об'єкт. З одного боку, це базовий елемент глобальної екосистеми, який забезпечує стабільність безлічі рослин і тварин, включаючи людину. Такий елемент краще не чіпати, а дати йому жити за своїми законами. А з іншого боку, ліс — це джерело ресурсів, як харчових, так і технологічних, тому він підлягає господарському освоєнню. Більше того, сучасна економічна наука оголосила ліс постачальником екологічних послуг, які можна обчислити і монетизувати, тобто виразити в грошах.

X

Вхід

Завантажую...