Чужими очима: як різні тварини бачать світ?

Чужими очима: як різні тварини бачать світ?

Різноманітні тварини – ссавці та рептилії, птахи та риби – живуть поруч із людиною і бачать той же самий світ. Ось тільки постає він перед ними зовсім іншим. Ми вже знайомили вас з тим, як бачать світ шість різних тварин. Сьогодні ж ми пропонуємо подивитись на світ очима ще шести наших сусідів по планеті.

Собака

Має зір, нечутливий до червоного і оранжевого кольорів, але набагато краще ніж людина розрізняє відтінки сірого. Добре бачить вночі. Має слабку далекозорість (до +0,5 діоптрії), чудово розрізняє рухомі об'єкти з відстані 700-900 метрів. Натомість погано розрізняє все, що знаходиться ближче 35-50 сантиметрів.

Папуга

Може сприймати весь видимий людиною колірний спектр і ультрафіолет. Тетрахроматик: основні кольори – червоний, зелений, синій, ультрафіолет, причому останній – найважливіший з них. Гострота зору в кілька разів вища, ніж у людини. Чітко бачить на великі відстані, має здатність підлаштовувати зір в залежності від відстані до предметів.

Миша

Має дихроматичний колірний зір. Розрізняє зелений і частково ультрафіолет. Погано розрізняє відтінки, але добре – яскравість. Гострота зору в 30 разів нижча за людську, зате значно краще бачить у темряві.

Муха

Очі фасеточні. Зір мозаїчний (піксельний). Розрізняє весь видимий людиною спектр і ультрафіолет. Основні кольори – ультрафіолет, синій, зелений та червоний. Вкрай чутлива до зміни яскравості. Короткозора. Гострота зору низька: бачить приблизно в 100 разів гірше ніж людина.

Риба

Має розвинене колірне сприйняття, розрізняє весь видимий людиною спектр плюс ультрафіолет (деякі види риб бачать і в інфрачервоному діапазоні). На глибині менш чутлива до відтінків червоного, краще бачить жовтий, зелений і синій. Гострота зору нижча, ніж у людини в кілька десятків разів. Не може налаштовувати зір в залежності від відстані. Короткозора, добре бачить не далі 1,5 метра. Межі видимості – 10-12 метрів.

Черепаха

Очі забезпечені масляними кольоровими світлофільтрами. Має колірний зір. Найбільш чутлива до жовто-оранжево-червоної частини спектру. Не бачить синьо-фіолетових тонів. Короткозора.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Настасья.
Настасья / 13.04.2013, 13:58

Нещодавно почула, що у моїх улюблених бджілок зір кольоровий, коли летят на пошуки квітів, а коли повертаються до вулика - увімкається чорно-білий зір.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 09.04.2013, 17:21

Ех, мені б зір, як у орла!

Читайте також
Біодеградація: вуглецевий слід упаковки

Все частіше ми зустрічаємо термін «біодеградуючі матеріали». Він став цілком звичним. І ми вже не замислюємося над тим, що під ним мається на увазі. Кожен знає, що використовувати біодеградуючі пакети це добре, і чесно вибирає в супермаркеті «еко-пакет». Але мало хто замислюється, чому він це робить. Тому що це модно? Ні, тому що ми знижуємо вуглецевий слід. Що таке вуглецевий слід? Модне словосполучення? Або міра нашого ставлення до навколишнього середовища? Пакувальні компанії, як і виробники продуктів харчування, товарів масового попиту не знімають з себе відповідальність за стан навколишнього середовища. Розібратися в цих питаннях ми і спробуємо в цій статті.

X

Вхід

Завантажую...