Чужими очима: як різні тварини бачать світ?

Чужими очима: як різні тварини бачать світ?

Різноманітні тварини – ссавці та рептилії, птахи та риби – живуть поруч із людиною і бачать той же самий світ. Ось тільки постає він перед ними зовсім іншим. Ми вже знайомили вас з тим, як бачать світ шість різних тварин. Сьогодні ж ми пропонуємо подивитись на світ очима ще шести наших сусідів по планеті.

Собака

Має зір, нечутливий до червоного і оранжевого кольорів, але набагато краще ніж людина розрізняє відтінки сірого. Добре бачить вночі. Має слабку далекозорість (до +0,5 діоптрії), чудово розрізняє рухомі об'єкти з відстані 700-900 метрів. Натомість погано розрізняє все, що знаходиться ближче 35-50 сантиметрів.

Папуга

Може сприймати весь видимий людиною колірний спектр і ультрафіолет. Тетрахроматик: основні кольори – червоний, зелений, синій, ультрафіолет, причому останній – найважливіший з них. Гострота зору в кілька разів вища, ніж у людини. Чітко бачить на великі відстані, має здатність підлаштовувати зір в залежності від відстані до предметів.

Миша

Має дихроматичний колірний зір. Розрізняє зелений і частково ультрафіолет. Погано розрізняє відтінки, але добре – яскравість. Гострота зору в 30 разів нижча за людську, зате значно краще бачить у темряві.

Муха

Очі фасеточні. Зір мозаїчний (піксельний). Розрізняє весь видимий людиною спектр і ультрафіолет. Основні кольори – ультрафіолет, синій, зелений та червоний. Вкрай чутлива до зміни яскравості. Короткозора. Гострота зору низька: бачить приблизно в 100 разів гірше ніж людина.

Риба

Має розвинене колірне сприйняття, розрізняє весь видимий людиною спектр плюс ультрафіолет (деякі види риб бачать і в інфрачервоному діапазоні). На глибині менш чутлива до відтінків червоного, краще бачить жовтий, зелений і синій. Гострота зору нижча, ніж у людини в кілька десятків разів. Не може налаштовувати зір в залежності від відстані. Короткозора, добре бачить не далі 1,5 метра. Межі видимості – 10-12 метрів.

Черепаха

Очі забезпечені масляними кольоровими світлофільтрами. Має колірний зір. Найбільш чутлива до жовто-оранжево-червоної частини спектру. Не бачить синьо-фіолетових тонів. Короткозора.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Настасья.
Настасья / 13.04.2013, 13:58

Нещодавно почула, що у моїх улюблених бджілок зір кольоровий, коли летят на пошуки квітів, а коли повертаються до вулика - увімкається чорно-білий зір.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 09.04.2013, 17:21

Ех, мені б зір, як у орла!

Читайте також
Токсичність діоксинів

Ми вже говорили про джерела діоксинів, їх властивості та поширення, тепер час розповісти про токсичність діоксинів. Варто зазначити, що не всі діоксини є надзвичайно токсичними, але всі вони є, як мінімум, небезпечними для живих організмів.

X

Вхід

Завантажую...