Дерева, які ростуть зі стін

Дерева, які ростуть зі стін

В Китаї дерева ростуть прямо зі стін. У Гонконгу більше 1200 таких дерев. Це переважно представники виду фікус дрібноплідний, хоча зустрічаються також інші «дерева-душителі». Птахи заносять насіння в щілини підпірних стін, побудованих після Другої світової війни, і з часом дерево починає розпускати коріння.

Коріння «дерев-альпіністів» виявляється здатним не лише розростатись у незвичному «ґрунті», але й додатково зміцнює кладку, яка дає рослині місце під сонцем.

Оскільки в антропогенному світі такі дерева все ж таки втрачають свою життєстійкість, в останні роки управління Гонконгу здійснює ряд програм по догляду за жителями стін міста і по їх захисту.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Гостя.
Гостя / 28.08.2012, 10:25

Чудова окраса міста, хоча не думаю що всі споруди коріння буде укріплювати - не дарма ж у нас таких "альпіністів" намагаються позбуватись.

Зображення користувача Гість.
Гість / 21.08.2012, 12:24

Виглядає круто! А у нас на даху теж деревце росте невеличке, правда до такого мабуть не доросте...

Читайте також

Британський журналіст та еко-активіст Марк Лінас (Mark Lynas) став досить відомим після книги «Шість градусів» (Six Degrees: Our Future on a Hotter Planet), присвяченій змінам клімату. Але сьогодні мова піде про менш відому його роботу - «Бог видів» (The God Species: How the Planet Can Survive the Age of Humans), в якій окрім проблем ядерної енергетики та геоінженерії висвітлюється ще одне, не менш важливе питання: який вид сільського господарства найкращий для природи?

X

Вхід

Завантажую...