Дністер у вогні – погляд з космосу

Дністер у вогні – погляд з космосу
Рисунок 1 — Палаючі плавні дельти Дністра на космічному знімку Ландсат-8 за 10 жовтня 2015 року

Сильне маловоддя у річках України та посушливе літо, коли майже не було дощів, створили значну небезпеку пожеж. Й кияни, а також жителі північних і центральних областей України неодноразово відчували запахи диму й на вулиці, й навіть у своїх оселях, особливо при хмарному небі. Джерелом такого задимлення були (й, на жаль, залишаються) тліючі торфовища у заплавах Прип’яті, Ірпеня, Трубежу, Сули, Псла та інших річок. Адже водність цих річок становить не більше 25-50% від норми, тобто від середньо-багаторічних значень. А ще додайте масштабні пожежі на нафтобазі у Василькові, у Броварському лісі, й навіть у самому Києві, де загорілась суха трава.

Та, мабуть, перевершила усіх за масштабністю пожежа у Нижньо-дністровському національному парку, яку добре видно на космічному знімку Ландсат-8 (рисунок 1). Ще 8 жовтня полум’я охопило значні площі сухих очеретових заростей та заплавних лісів, а далі стрімко поширилось на велику територію не тільки України, а й Молдови. Зважаючи на важку доступність палаючої території, лише попуском води із Дністровського водосховища вдалось зупинити вогненну стихію. Але вона вже встигла випалити понад 5000 га унікальних ландшафтів дельти Дністра, що можна спостерігати на космічному знімку Ландсат уже 15 жовтня (рисунок 2). Завдана суттєва шкода усьому живому у національному парку, й на відновлення біоти і заплавних ландшафтів дельти Дністра будуть потрібні роки. А враховуючи, що суха погода й маловодність наших річок ще зберігається, необхідна особлива пильність у сухих плавнях Дніпра, Дунаю, та й в долинах багатьох наших річок.

Рисунок 2 — Сліди пожежі у дельті Дністра на космічному знімку Ландсат-8

Стародубцев В.М., професор НУБіП України

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Sky.
Sky / 27.10.2015, 10:58

Не вірю я нашим... Думаю проблема не в складності місцевості а в недбалості і пофігізмі людей. Як безпосередньо відповідальних, так і влади.

Читайте також
Правда про органічні продукти

Модне захоплення органічними продуктами далеко не безпечне для здоров'я і, до того ж, заважає розвитку і впровадженню в сільське господарство передових технологій. Масовий перехід сільського господарства на органічне землеробство лише збільшить проблему голоду, не привівши до поліпшення якості сільськогосподарської продукції, вважає директор Центру глобальних продовольчих проблем Інституту Хадсона Алекс Евері. Кореспондент журналу «Експерт» зустрівся з ним у німецькому Людвігсхафені і дізнався, чому свіжі овочі - це найнебезпечніший продукт харчування, а невірно сприйнята любов до природи може обернутися для людства продовольчою катастрофою.

X

Вхід

Завантажую...