Дощі в цифрах

Дощі в цифрах
Дощ не пахне. Джерелом так званого запаху дощу являються бактерії актиноміцети. Краплі дощу «підкидають» в повітря їх спори, утворюючи тим самим деяку подобу аерозолю

Ну ось, знову дощ... Цю фразу доводиться повторювати дуже часто, адже дощ — найпоширеніше природне явище: щорічно на землю проливається щонайменше 500 000 км³ опадів. «Екологія життя» підготувала для вас невелику інфографіку, в якій ми пропонуємо познайомитись з дощами в цифрах.

Щоб збільшити, клікніть по зображенню

Якщо з якихось причин у вас не відображується інфографіка, наводимо її текстову версію:

 • 40 днів і ночей йшов сильний дощ під час описаного в Біблії Всесвітнього потопу. Метеорологи відносять до сильного дощу той, при якому випадає не менше 8 міліметрів опадів на годину. Значить, за 40 діб повинно було випасти 7,68 метра опадів. За оцінками вчених, атмосфера Землі може утримувати водні пари в кількості, достатньої для того, щоб протягом 40 днів і ночей випадало 12 міліметрів опадів на годину.
 • 2,5 сантиметра — таким шаром води вкриється Земля, якщо вся волога, яка міститься в атмосфері у вигляді пари, проллється дощем.
 • 0,1 мікрона — діаметр найменшої краплі туману, яка в 5000 разів менша за найдрібнішу дощову.
 • 2 міліметри опадів на рік випадає в окремих районах найбільш сухого місця на Землі — чилійської пустелі Атакама. Тут зареєстровано рекорд — нульова вологість повітря.
 • 60 метрів на хвилину — середня швидкість, з якою крапля наближається до землі. На початку падіння вона має форму млинця, а наприкінці схожа на маленький парашут.
 • 1000 метрів — мінімальна висота, на якій знаходиться дощова хмара.
 • 16,6 хвилини летить крапля дощу до землі.
 • 550 тонн — стільки важить вода в середній купчастій хмарі. Грозова хмара важить як мінімум в 20 разів більше. Хмара середнього розміру складається більш ніж з трильйона крапель.
 • 247 днів тривав найдовший зареєстрований дощ. Під ним мокли жителі одного з Гавайських островів — Оаху. Опади тривали з 27 серпня 1993 року до 30 квітня наступного, 1994 року.
 • 0,5—6 міліметрів — опади у вигляді крапель такого розміру називаються дощем. Якщо розмір крапель менший, це вже мряка. Краплинки мряки занадто маленькі, щоб падати на землю: вони зависають у повітрі — їх підштовхують вгору рухомі молекули повітря.
 • 12,7 метра опадів випадає в середньому за рік в найбільш дощовому місці нашої планети — колумбійському місті Льоро. Найбільш дощове місто в європейській частині — Црквіце (Чорногорія), річна кількість опадів тут становить близько 4,6 метра.
 • 2,5 міліметра — такого розміру або трохи більшим повинен бути діаметр краплі, щоб вона стікала по віконному склу, а не «приклеювалась» до нього.
 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Недавнє дослідження, проведене в Університеті Шеффілда, доводить, що люди все ще продовжують проходити дарвінівський відбір, незважаючи на чудеса сучасної медицини та технологій. Звичайно, ідея, що люди все ще еволюціонують, ніколи не була під сумнівом. Адже згідно еволюційному принципу, відомому як закон Харді-Вейнберга, еволюційна зміна є математично необхідною допоки популяція залишається під впливом як мінімум одного з наступних факторів: мутація, невипадкове спарювання (включаючи статевий відбір), потік генів, дрейф генів або природний відбір. Очевидно, перші чотири фактори з цього переліку все ще трапляються. Тепер же, коли дослідженням встановлено присутність ще й природного відбору, слід задуматись: як саме еволюціонує людина? Які риси ми можемо отримати в майбутньому?

X

Вхід

Завантажую...