Екобудинок: автономне житло за містом

Екобудинок: автономне житло за містом

Дощ? Чудово! Ураганний вітер? Ще краще! У заміському екобудинку капризи природи перетворюються на надійне джерело тепла та енергії. На сторінках «Екології життя» вже багато писалось про пасивні будинки, настав час підвести підсумки.

Щоб збільшити, клікніть по зображенню

Якщо з якихось причин у вас не відображується інфографіка, наводимо її текстову версію:

 • Сонячні батареї не дадуть замерзнути навіть в хмарну погоду. Всього 40–45 м2 даху вистачить, щоб розмістити панелі, які даватимуть 6 кВт. Цієї потужності більш ніж достатньо для великого будинку.
 • Вітрогенератор дозволяє робити гроші з повітря, знижуючи витрати на електрику. Прилад перетворює кінетичну енергію вітру на електричну. Ефективно використовувати вітряк разом із сонячною батареєю. Але все ж на випадок якщо ні сонця, ні вітру не буде, добре б мати в будинку акумулятор.
 • Повітряний сонячний колектор нагріє воду для душу навіть на півночі. Отримати воду тепліше 35–40 °С навряд чи вийде, але, щоб помитися, цього достатньо. А от для опалення кімнат краще встановити теплі підлоги (їх можна заживити від того ж сонячного колектора). Так опалюють будинки в холодній Фінляндії. До речі, в приміщенні з теплими підлогами менше циркулює пил. Як результат — мешканці рідше страждають на алергічні та застудні захворювання.
 • Тепловий насос — природний клімат-контроль. Взимку він викачує з ґрунту тепло, достатнє для обігріву приміщення (навіть у сильні морози земля на великій глибині зберігає плюсову температуру). А влітку замінює вже звичний кондиціонер, приносячи в будинок прохолоду.
 • Утеплювач стін. Не надто корисну скловату змінили натуральні утеплювачі: солома, очерет, тирса. Найбільш екологічний з представлених на ринку утеплювачів виготовляють із целюлози (ековати), яку отримують в результаті переробки макулатури.
 • Рекуператор не дає теплу вилетіти в трубу. За допомогою цього приладу відпрацьоване повітря, яке виходить з дому через вентиляцію та каналізацію, віддає своє тепло потоку свіжого повітря, яке знову надходить в будинок. Завдяки цьому не потрібно витрачати зайву енергію на його обігрів.
 • Система вторинного використання дозволяє економно витрачати воду. Стічна вода (її називають «сірою») надходить у котлован з гравієм та піском, очищується і знову подається в будинок. Наприклад, в систему змиву унітазу. До речі, в цей же котлован потрапляє і дощова вода.
 • Трава на даху будинку не проста прикраса. Як ватна ковдра, вона затримує тепло, а під час спеки підтримує в приміщеннях прохолоду. До речі, росте ця трава навіть при мінусовій температурі. Такі технології з успіхом використовують в Норвегії. Щоб дах не відволожувався, встановлюють гідроізоляцію.
 • Автономна система утилізації стічних вод перетворює каналізаційні відходи на органічне добриво. Його можна використовувати в саду чи на городі.
 • Світловий колодязь допоможе економити на лампочках. Прилад освітлює сонячним світлом приміщення без вікон: ванну, підвал. Принцип роботи простий: на даху розміщуються лінзи, через які денне світло по, власне, світловому колодязю потрапляє в приміщення. Таке освітлення набагато корисніше за електричне.
 • Екобудинок має ще один плюс: базова ціна одного квадратного метра — близько 1000 євро. Будівництво такого будинку може обійтись значно дешевше, оскільки не доведеться платити за приєднання до мереж.
 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Гість.
Гість / 27.08.2013, 22:53

Сумма опыта и технологий. Идея скорее жива чем нет... Кто нибудь пробовал это в реале ? Сдается мне многое из этого - наше будущее...

Зображення користувача Гість.
Гість / 20.08.2013, 13:52

Доброго дня дуже зацікавила ваша стаття про еко-будинок, чи є у вас напрацювання ( проекти, живі будинки, кошториси витрат на будівництво)? мене цікавить будинок на 1,5 поверхи для сім'ї з 5 ти чоловік, яка буде його вартість (вартість матеріалів, вартість робіт)

Зображення користувача mia.
mia / 20.08.2013, 20:06

Доброго дня. Редакція сайту "Екологія життя" не займається будівництвом та проектуванням. Шукайте тематичні ресурси.

Зображення користувача Гість.
Гість / 27.08.2013, 22:59

Идея очень интересна - возможно имеет смысл продвинуть её в массы ? Украина не дикая страна и может быть кто то захочет построить экогород в таком стиле - прибалты построили - чем мы хуже ? Тем более что этот проект помоему гораздо экологичен и экономен.

Зображення користувача Гість.
Гість / 28.08.2013, 16:04

Ви напевно що не зустрічались з реальними цінами будівництва сьогодні. Якщо тільки проект будинку буде коштувати близько 10000грн, бюджетне будівництво "коробки" від 40000 дол, а внутрішні роботи, освітлення, теплопостачання то ще стільки. Пересічному громадянинові поки що на жаль не доводиться вибирати під час будівництва.

Зображення користувача MrVigner.
MrVigner / 16.06.2014, 16:19

так, навіть простий будинок далеко не кожному українцю зараз по кишені, що вже там говорити про встановлення всіх цих технологічних штук...(

Читайте також
Винищення великих хижаків викликало нове вимирання на Землі

Зниження чисельності вищих хижаків і великих травоїдних, викликане діяльністю людини, запускає «ефект доміно» в харчових ланцюжках і вже стало однією з головних причин нового, шостого масового вимирання на Землі, вважають автори оглядового дослідження, опублікованого в журналі Science.

X

Вхід

Завантажую...