Манера вкривати газонами дахи і ховати споруди під зелені пагорби перетворюється на тренд. Використовується цей прийом, коли потрібно підкреслити екологічність конструкції, а також вписати щось у заміський ландшафт. Найчастіше мова йде про невеликі будівлі, але цього разу архітектори вирішили замаскувати теплову електростанцію.
Проект з'явився як відповідь на пропозицію Bio Energy Investments (дочірньої компанії BEI Fuels), навмисно звести нову теплову електростанцію на березі річки Тис у міста Стоктон (Stockton-on-Tees). Проект BEI-Teesside у разі реалізації міг би залучити в район 150 мільйонів фунтів інвестицій і створити сотні робочих місць як на стадії будівництва, так і експлуатації. А головне, ТЕС парадоксальним чином прикрасила б покинуту ділянку на березі річки, на якому зараз практично немає зелені.
Лондонська архітектурна компанія Heatherwick Studio Томаса Хізеруіка задумала поєднати зведення цього великого індустріального об'єкта з відновленням куточка природи і тому намалювала ТЕС у вигляді великого зеленого вулкана, схили якого передбачається вкрити живими травами, деревами і чагарником.
Свій проект Томас і його колеги протиставляють електростанціям звичного "кубічного" вигляду. Адже про що, наприклад, буквально кричить монументалізм історичної електростанції Баттерсі на Темзі? Це просто гімн індустріалізації. Але тепер в моді інші мотиви - безвуглецеві енергетичні технології, гармонія з природою та інше. Тому "кубізм" відкинутий, його змінили округлі стіни.
Вершина "вулкана в снігах" - це труба, поєднана з градирнею (найпомітніший елемент класичних ТЕС і ТЕЦ). Причому на відміну від прикладів художнього розпису "брудних" труб BEI-Teesside буде "зеленим" і по суті. Адже за задумом авторів концепції працювати ця ТЕС повинна на екзотичному паливі - відходи, які залишаються під час виробництва пальмової олії (оболонки ядра, волокна та інша біомаса, звичайно розглядаються як непотрібний матеріал).
За рахунок спалювання такого біопалива нова ТЕС, ймовірно, буде мати на 80% менші вуглецеві викиди в порівнянні з аналогічною за розміром станцією, яка споживає вугілля або природний газ. Доставляти пальне з плантацій повинні по воді – річка ж під боком.
Таким чином у транспортному ланцюжку можна виключити автомобілі - ще один плюс для проекту. Правда, те, що плантації олійних пальм знаходяться не близько до Британії, автори концепції вважають за краще особливо не обговорювати. З іншого боку, згадані відходи зараз - головний біль для виробників пальмової олії.
В єдиному будинку-вулкані Хізеруік передбачив офіси, комплекс для відвідувачів і освітній центр з поновлюваних джерел енергії, а також оглядовий майданчик з приголомшливим виглядом на долину Тиса.
Місцева влада обговорює цей проект як можливий пілотний у низці перетворень, які очікують на регіон. Залишається сподіватися, що "пальмова" ТЕС підніметься над долиною саме в такому екзотичному вигляді, як задумала Heatherwick Studio.
Коментарі
Сайт зроблено для людей і тому нам важливо знати Вашу думку.


















