Глобальне виснаження дикої природи пов'язане з дитячим рабством

Глобальне виснаження дикої природи пов'язане з дитячим рабством
Дитяча праця часто використовується у рибальстві. Бронг-Ахафо, Гана.

Як показало нове дослідження, глобальне виснаження дикої природи пов'язане зі збільшенням торгівлі людьми та дитячим рабством. На думку екологів, через брак диких тварин в багатьох країнах світу зросла потреба у дешевій робочій силі для промислу. Щоб заповнити цю потребу, часто використовуються діти, особливо в рибній промисловості. Виснаження видів також сприяє поширенню тероризму та дестабілізації регіонів.

За даними дослідження, промисел диких тварин на морі та суші оцінюється в $400 млрд. на рік і підтримує життєдіяльність 15% світового населення. Як стверджують автори дослідження, швидке виснаження видів збільшує потребу у рабській праці. Через глобальний спад у рибальстві суднам доводиться шукати свій улов все далі і у все більш жорстких умовах. В Азії жителів Бірми, Камбоджі й Таїланду все частіше продають на рибальські човни, після чого протягом багатьох років вони живуть у морі, без платні та працюючи 18-20 годин на день.

«Існує прямий зв'язок між дефіцитом дикої природи, потребою в робочій силі для промислу і цим різким збільшенням дитячого рабства, — розповідає професор Джастін Брашерс з Каліфорнійського університету в Берклі, провідний автор дослідження. — Багато громад, які залежать від цих природних ресурсів, не можуть дозволити собі найняти більше працівників, натомість вони шукають дешеву робочу силу, і в багатьох місцях це призводить до дитячої работоргівлі».

Такого роду експлуатація також відбувається в Африці, де люди, які колись знаходили собі їжу в сусідніх лісах, сьогодні вимушені днями мандрувати в пошуках здобичі.

З рибалок в пірати

Діти часто використовуються в занадто дорогих для легального промислу місцях. Дослідники порівняли наслідки падіння рибальства на північно-східному узбережжі США та у прибережних водах Сомалі. Якщо в США спад був пом'якшений федеральними субсидіями на перепідготовку рибалок, в Сомалі посилення конкуренції за рибні запаси призвело до зростання піратства.

Зниження запасів риби збільшує необхідність у рабській праці на риболовецьких суднах

«Ось як почався Сомалійський конфлікт, — розповідає професор Брашерс. — Рибалки почали виходити в море зі зброєю, намагаючись штрафувати човни, які незаконно ловили рибу в їх водах. На жаль, згодом дехто з них вирішив, що набагато вигідніше вимагати викуп за ці човни, ніж далі займатись рибальством».

Збільшення вартості таких специфічних товарів, як слонова кістка чи органи тигра, призвело до бурхливого росту браконьєрства. За словами авторів дослідження, Джанджавід, Армія опору Господа, Аль-Шабаб і Боко Харам були залучені в торгівлю слоновою кісткою і рогом носорога задля фінансування своїх терактів. Інші дослідники зауважують, що для підтвердження цих слів бракує даних.

Незалежно від сили доказів, у відповідь на ці події Захід оголосив «війну з браконьєрами». На думку авторів дослідження, це було помилкою, оскільки не враховувалась повна картина. «Ми можемо продовжити приховувати це за допомогою часткової законності, — говорить професор Брашерс. — Але поки ми не візьмемось за більшу проблему, яка полягає в поганому управлінні, і не забезпечимо свободу для всіх, ми не станемо на шлях вирішення конфлікту».

У дослідженні наводяться деякі підходи, які можуть спрацювати. На думку вчених, якщо місцеві органи влади дадуть мисливцям і рибалкам ексклюзивні права на промисел в конкретних місцях, соціальна напруженість може знизитись. Як приклад, вони згадують Фіджі, де рибальство структуроване навколо територіального права на користування, а також Намібію, активна політика якої допомогла знизити браконьєрство.

«Найважливішим висновком цього дослідження, на мою думку, являється те, що нам потрібно краще зрозуміти фактори, які лежать в основі виснаження запасів риби та дичини в локальній перспективі, і що міждисциплінарні підходи, ймовірно, найкращий варіант для полегшення цього розуміння», — вважає доктор Мередіт Гор з Мічиганського університету, яка не брала участі в дослідженні.

X

Вхід

Завантажую...