Інтимне життя коралів

Інтимне життя коралів

На найдовшому в Австралії кораловому рифі Нінґалу ночами після повного місяця починається масове розмноження коралів. Мільйони бульбашок — ікринок та сперматозоїдів — одночасно піднімаються до поверхні води, фарбуючи її в рожевий колір.

Таємниця такої синхронності — в світлочутливих генах кріптохромах, які є і у жіночих, і у чоловічих особин. Корали, розмножуючись в місячному світлі, приваблюють тисячі морських мешканців, які, в свою чергу, перетворюються на приманку для китових акул.

У ці дні риф — Мекка дайверів. Можливість поплавати поруч із багатотонними велетнями трапляється нечасто. Через кілька тижнів акули попливуть назад в глибокі води океану, щоб повернутись до берегів Австралії лише через рік.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Чи можна одомашнити створіння, про існування якого навіть не підозрюєш? Виявляється, можна. Саме це трапилось з дріжджами Saccharomyces cerevisiae. Їх здатність перетворювати цукор на спирт та ароматні сполуки люди почали вдосконалювати за кілька століть до відкриття цих мікроорганізмів, хоч і значно пізніше, ніж з'явилось перше пиво. І цей процес можна з повним правом назвати доместикацією.

X

Вхід

Завантажую...