Інтимне життя коралів

Інтимне життя коралів

На найдовшому в Австралії кораловому рифі Нінґалу ночами після повного місяця починається масове розмноження коралів. Мільйони бульбашок — ікринок та сперматозоїдів — одночасно піднімаються до поверхні води, фарбуючи її в рожевий колір.

Таємниця такої синхронності — в світлочутливих генах кріптохромах, які є і у жіночих, і у чоловічих особин. Корали, розмножуючись в місячному світлі, приваблюють тисячі морських мешканців, які, в свою чергу, перетворюються на приманку для китових акул.

У ці дні риф — Мекка дайверів. Можливість поплавати поруч із багатотонними велетнями трапляється нечасто. Через кілька тижнів акули попливуть назад в глибокі води океану, щоб повернутись до берегів Австралії лише через рік.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Серед глобальних проблем сучасності існує проблема глобального потепління планети — процес, який вивчається, але вивчати який дуже складно, оскільки він має безліч різних параметрів, і має певний соціальний опір, опір науковому консенсусу про існування глобального потепління. Цей опір отримав назву кліматичний скептицизм, який сам по собі став чи стає предметом дослідження: що з ним робити, як його пояснити і як з ним боротись?

X

Вхід

Завантажую...