Карта землетрусів з 1898 року

Карта землетрусів з 1898 року

Якщо ви колись задавались питанням, де в світі найбільше трапляється землетрусів і чому, вам буде цікаво ознайомитись з новою картою, на якій яскравими зеленими точками відзначені місця, де з 1898 року відбувались землетруси магнітудою 4,0 та вище.

Чим сильніший землетрус, тим яскравішою точкою він позначений на карті. Разом ці «світлячки» формують доволі моторошну картину, але насправді нічого надзвичайного тут немає – захоплююче видовище, представлене на карті, являється ні чим іншим, як обрисами тектонічних плит Землі.

Проте автор карти Джон Нельсон (John Nelson), працівник компанії IDV Solutions, яка займається візуалізацією даних, зізнався, що цей проект все-таки ховав у собі декілька сюрпризів. В першу чергу, він був вражений кількістю зафіксованих землетрусів. Всього їх на карті відзначено 203 186 з 1898 по 2003 роки, хоча, звісно, це далеко не всі землетруси, які відбулись за цей період.

Як видно з карти, землетруси трапляються практично по всьому світу. В зонах субдукції, де тектонічні плити накладаються одна на одну, при чому одній доводиться пірнати під іншу, мають місце найсильніші землетруси на планеті. Ці місця виділені на карті найяскравіше.

Щоправда, за словами Нельсона, жодних нових даних карта не містить, а свою роль в її створенні він бачить лише в якості дизайнера. Вся інформація про землетруси та візуальне зображення Землі були розміщені у вільному доступі в мережі Інтернет Геологічною службою США, Університетом штату Каліфорнія та НАСА.

Проте, автор карти підкреслює важливість дизайну в представленні даних більш привабливими. За його словами, призначення карти полягає в тому, щоб змусити людей почати задавати питання та зацікавити їх глобальними процесами. Коротше кажучи, яскраві карти будуть захоплювати людей більше, ніж таблиці Excel, навіть якщо вони міститимуть одну і ту ж інформацію.

X

Вхід

Завантажую...