Карта землетрусів з 1898 року

Карта землетрусів з 1898 року

Якщо ви колись задавались питанням, де в світі найбільше трапляється землетрусів і чому, вам буде цікаво ознайомитись з новою картою, на якій яскравими зеленими точками відзначені місця, де з 1898 року відбувались землетруси магнітудою 4,0 та вище.

Чим сильніший землетрус, тим яскравішою точкою він позначений на карті. Разом ці «світлячки» формують доволі моторошну картину, але насправді нічого надзвичайного тут немає – захоплююче видовище, представлене на карті, являється ні чим іншим, як обрисами тектонічних плит Землі.

Проте автор карти Джон Нельсон (John Nelson), працівник компанії IDV Solutions, яка займається візуалізацією даних, зізнався, що цей проект все-таки ховав у собі декілька сюрпризів. В першу чергу, він був вражений кількістю зафіксованих землетрусів. Всього їх на карті відзначено 203 186 з 1898 по 2003 роки, хоча, звісно, це далеко не всі землетруси, які відбулись за цей період.

Як видно з карти, землетруси трапляються практично по всьому світу. В зонах субдукції, де тектонічні плити накладаються одна на одну, при чому одній доводиться пірнати під іншу, мають місце найсильніші землетруси на планеті. Ці місця виділені на карті найяскравіше.

Щоправда, за словами Нельсона, жодних нових даних карта не містить, а свою роль в її створенні він бачить лише в якості дизайнера. Вся інформація про землетруси та візуальне зображення Землі були розміщені у вільному доступі в мережі Інтернет Геологічною службою США, Університетом штату Каліфорнія та НАСА.

Проте, автор карти підкреслює важливість дизайну в представленні даних більш привабливими. За його словами, призначення карти полягає в тому, щоб змусити людей почати задавати питання та зацікавити їх глобальними процесами. Коротше кажучи, яскраві карти будуть захоплювати людей більше, ніж таблиці Excel, навіть якщо вони міститимуть одну і ту ж інформацію.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Гостя.
Гостя / 04.09.2012, 12:04

Таки вражає! І можна використовувати цю карту при виборі місця для відпочинку - щоб ненароком не засипало під час відпустки :)

Зображення користувача Virilis.
Virilis / 04.09.2012, 20:30

А ще краще - при виборі місця для проживання. Благодатна Земля Українська!

Читайте також

Екологам давно відомо, що види, які знаходяться на різних кінцях харчового ланцюга, впливають один на одного — але ніколи раніше цей зв'язок не виявлявся настільки складним. Вважалось, що хижаки впливають на екосистему виключно скороченням чисельності травоїдних тварин, а ті відчувають страх лише під час погоні, але сьогодні вчені запевняють: від однієї лише присутності хижаків «здобич» відчуває тривалий психологічний стрес.

X

Вхід

Завантажую...