Кольорові пляжі

Кольорові пляжі

Коли плануєш відпустку, перед очима постає картинка – блакитне небо, бірюзова вода, жовтий пісочок... стоп! Ось пісочок-то якраз може бути не лише жовтим чи білим, але і чорним, рожевим, червоним, зеленим, або навіть переливатись всіма кольорами веселки одночасно.

Білий

Пісок – це кварц. Так що білий пісок – це просто мінерал без домішок. Білосніжним піском, спеціально привезеним із Сахари, можна помилуватись на Тенеріфе. Білі пляжі є також в Австралії, на узбережжі Флориди, острові Пхукет в Таїланді та острові Закінф в Греції. Кілометрова біла піщана коса з'єднує іспанські острови Сіес в бухті Атлантичного океану.

Чорний і сірий

У темному кольорі винна вулканічна лава, яка добралась до узбережжя. З часом вода перетерла її на дрібні піщинки. Побачити чорний пісок можна на Тенеріфе, на Загубленому Березі в Каліфорнії, на пляжах островів Гавайї та Мауї. Темно-сірий пісок утворюється через змішування крупинок вулканічної лави зі звичайними піщинками. Сірий пісок є на курортах Кетевел і Кандідаса на Балі і на узбережжі Північного Гоа.

Рожевий

У Харбор-Айленді на Багамах і на берегах грецького острова Елафонісі пісок став рожевим через частинки червоного планктону і коралів. Корали також зробили рожевими пляжі в Коста-Ріці, на Барбадосі, Бермудах і бухті Субік на Філіппінах. А ось в Центральній Каліфорнії на пляжі Пфайффер пісок не просто рожевий, а з фіолетовим відливом. Розфарбувала його гранатова крихта – неподалік від пляжу знаходяться пагорби, багаті цим мінералом. Дощі і хвилі океану вимивають частинки мінералу, з водою вони потрапляють на пляж.

Червоний

Пурпурним піском можна помилуватись на пляжі Паньцзінь в Китаї. Пісок тут перемішаний з частинками морських водоростей. Є червоний пляж і на гавайському острові Мауї, в бухті Кайхалулу. Але тут барвником виступив окис заліза, просто кажучи, звичайна іржа, яка міститься в породах гори Каукі, що знаходиться неподалік.

Зелений

Тільки у двох місцях на планеті узбережжя забарвлене в смарагдовий колір – на пляжі Папаколеа в південній частині острова Гавайї і на острові Гуам. Таке забарвлення піску надають кристали мінералу хризоліту, що входять до складу застиглої лави, яка огороджує пляж.

Райдужний пісок

На острові Фрейзер в Австралії можна побачити пісок, який переливається 70 відтінками. Це заслуга різнокольорових мінералів – можливо, піски з високим вмістом циркону, рутилу, ільменіту утворились ще під час останнього льодовикового періоду близько 26 000 років тому.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Як виявилось, на невеликих площах луки мають вищий рівень видового різноманіття, ніж тропічні ліси. Проте у великих масштабах дощові ліси все одно виграють по кількості видів рослин. Про це йдеться у нещодавньому дослідженні, в ході якого вчені-біологи проаналізували дані по найбагатшим на рослинність екосистемам світу і виявили, що на площах менше 50 квадратних метрів, саме луки дають притулок найбільшій кількості видів рослин.

X

Вхід

Завантажую...