Кольорові пляжі

Кольорові пляжі

Коли плануєш відпустку, перед очима постає картинка – блакитне небо, бірюзова вода, жовтий пісочок... стоп! Ось пісочок-то якраз може бути не лише жовтим чи білим, але і чорним, рожевим, червоним, зеленим, або навіть переливатись всіма кольорами веселки одночасно.

Білий

Пісок – це кварц. Так що білий пісок – це просто мінерал без домішок. Білосніжним піском, спеціально привезеним із Сахари, можна помилуватись на Тенеріфе. Білі пляжі є також в Австралії, на узбережжі Флориди, острові Пхукет в Таїланді та острові Закінф в Греції. Кілометрова біла піщана коса з'єднує іспанські острови Сіес в бухті Атлантичного океану.

Чорний і сірий

У темному кольорі винна вулканічна лава, яка добралась до узбережжя. З часом вода перетерла її на дрібні піщинки. Побачити чорний пісок можна на Тенеріфе, на Загубленому Березі в Каліфорнії, на пляжах островів Гавайї та Мауї. Темно-сірий пісок утворюється через змішування крупинок вулканічної лави зі звичайними піщинками. Сірий пісок є на курортах Кетевел і Кандідаса на Балі і на узбережжі Північного Гоа.

Рожевий

У Харбор-Айленді на Багамах і на берегах грецького острова Елафонісі пісок став рожевим через частинки червоного планктону і коралів. Корали також зробили рожевими пляжі в Коста-Ріці, на Барбадосі, Бермудах і бухті Субік на Філіппінах. А ось в Центральній Каліфорнії на пляжі Пфайффер пісок не просто рожевий, а з фіолетовим відливом. Розфарбувала його гранатова крихта – неподалік від пляжу знаходяться пагорби, багаті цим мінералом. Дощі і хвилі океану вимивають частинки мінералу, з водою вони потрапляють на пляж.

Червоний

Пурпурним піском можна помилуватись на пляжі Паньцзінь в Китаї. Пісок тут перемішаний з частинками морських водоростей. Є червоний пляж і на гавайському острові Мауї, в бухті Кайхалулу. Але тут барвником виступив окис заліза, просто кажучи, звичайна іржа, яка міститься в породах гори Каукі, що знаходиться неподалік.

Зелений

Тільки у двох місцях на планеті узбережжя забарвлене в смарагдовий колір – на пляжі Папаколеа в південній частині острова Гавайї і на острові Гуам. Таке забарвлення піску надають кристали мінералу хризоліту, що входять до складу застиглої лави, яка огороджує пляж.

Райдужний пісок

На острові Фрейзер в Австралії можна побачити пісок, який переливається 70 відтінками. Це заслуга різнокольорових мінералів – можливо, піски з високим вмістом циркону, рутилу, ільменіту утворились ще під час останнього льодовикового періоду близько 26 000 років тому.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Забруднення навколишнього середовища в результаті спалювання викопних видів палива, «нафтове рабство» сучасного суспільства, а також велика кількість органічних відходів, що залишаються людством, призводять до питання про альтернативні джерела енергії з одного боку і до питання про переробку вищевказаних відходів - з іншого. І тут з'являється рішення: переробка цих відходів в електроенергію, а також урізання орних земель, відведених під вирощування сировини для харчової галузі (тому що занадто багато недоїдків залишає людство) на користь так званих енергокультур - рослин, які переробляються в паливо. В даній статті будуть розглянуті деякі проблеми і аспекти впровадження таких технологій, а також перспективи біопалива як альтернативного джерела енергії.

X

Вхід

Завантажую...