Кращі фотографії птахів з Audubon Magazine Photography Awards

Кращі фотографії птахів з Audubon Magazine Photography Awards

На початку 2010 року Audubon Magazine оголосив переможців першого в історії журналу конкурсу Audubon Magazine Photography Awards, в якому прийняло участь майже 2500 фотографів з більш ніж 16000 фотографіями птахів. За словами організаторів конкурсу, його мета полягала не лише в тому, щоб визначити найкращі фото, але й в тому, щоб привернути увагу людей до краси та неповторності птахів, поруч з якими нам пощастило жити, та спонукати зберегти їх для прийдешніх поколінь.

Джон Джеймс Одюбон (John James Audubon, 1785 - 1851) - американський натураліст, орнітолог і художник-анімаліст, автор книги «Птахи Америки» (Birds of America), на даний момент найдорожчої книги в світі. На його честь названо Національне Одюбонівське товариство, перша природоохоронна організація в світі. Це американська некомерційна екологічна організація, присвячена охороні природи, а також дослідженню птахів. Товариство видає ілюстрований популярний журнал «Audubon Magazine», присвячений охороні природи.

Почнемо знайомитись з переможцями Audubon Magazine Photography Awards з фотографії, яка отримала головну нагороду конкурсу.

Білоголові орлани (Гран-прі)
Фармінгтон Бей, штат Юта, США

Автор цього знімку, Роб Палмер (Rob Palmer), скромно пояснює перемогу його роботи в конкурсі тим, що він «опинився в потрібному місці в потрібний час. Одного холодного ранку я фотографував через вікно свого автомобіля, - розказує колишній вчитель біології, а нині професійний фотограф. - Думаю, це дуже рідкісний випадок. Я б дуже здивувався, якби мені пощастило зробити другий такий кадр».

Протягом останніх трьох десятиліть, з часів перебування під загрозою зникнення, білоголові орлани поступово, але значно відновили свою чисельність і тепер їх все частіше можна побачити на території Північної Америки. Поєдинки між цими великими птахами можуть виглядати серйозними, але вони, як правило, короткі.

Велика блакитна чапля (Професіонали, перше місце)
Кінтана, штат Техас, США

«Іноді випадковості роблять історію», - говорить Марк Бартосік (Mark Bartosik), екологічних хімік. Він збирався пофотографувати малих крячків, але ця велика блакитна чапля, яка саме годувалась на мілководді, привернула його увагу. «Я зробив щонайменше 50 кадрів за 1-2 хвилини. І всі вони були різні. На цьому мені подобається розміщення крил птаха».

Вистежуючи здобич, велика блакитна чапля може бути нерухомою як статуя. Але в потрібний момент вона робить сильний випад, швидко, немов перната блискавка.

Бурий пелікан (Любителі, перше місце)
Екологічний заповідник Болса Чіка, Хантінгтон Біч, штат Каліфорнія, США

«Фотограф може побачити те, чого інші зазвичай не помічають, - розказує Адам Фельде (Adam Felde), відставний ІТ-спеціаліст. - Я люблю фотографувати пеліканів, коли вони пірнають за здобиччю. Вони великі. Вони дивовижні. Вони можуть пірнати на глибину 6-9 метрів. Маючи фотоапарат, ви маєте можливість знову пережити цей момент та поділитись з іншими тим, що ви бачили».

Бурі пелікани, які колись знаходились під загрозою зникнення через вплив стійких пестицидів, тепер зустрічаються по всьому південному узбережжю Північної Америки.

Каролінська качка (Любителі, друге місце)
Блек Крік, Верона, штат Нью-Йорк, США

«Вивчення поведінки птахів допоможе вам вгадати момент, в який може відбутися щось цікаве, - говорить Діана Уайтінг (Diana Whiting), перукар. - Щоб дочекатись, коли каролінська качка зробить щось цікаве, треба бути дуже терплячим. Тому я по-справжньому зраділа, коли побачила, як вони кинулись наввипередки».

Каролінські качки полюбляють виставлятись на показ - як своїм яскравим забарвленням, так і поведінкою. Наприклад, перегони ці птахи влаштовують як прояв агресії (як у цих двох самців на фото) або залицяння.

Пісочник-крихітка (Молодь, перше місце)
Цемент Крік Лейк, Форт-Ворт, штат Техас, США

«Я зацікавився птахами, коли мені було вісім років, після участі в Project Feeder Watch. Тоді я і вирішив, що хочу фотографувати птахів, - розказує 17-річний Лендон Старнс (Landon Starnes). – При кожній можливості я йду до озера. Коли я припадаю до землі і повзу дуже повільно, птахи зовсім мене не помічають. Але на те, щоб зробити цю фотографію, пішло декілька тижнів».

Найменший прибережний птах, не більший за горобця, пісочник-крихітка в сезон міграції зустрічається у заболочених прибережних районах озер, річок та на морських узбережжях всієї Північної Америки.

Велика блакитна чапля (Професіонали, схвальний відгук)
Озеро Юстіс, Таварес, штат Флорида, США

«Мені подобається допомагати людям цінувати світ навколо нас, - розказує Джон Рід (John Reed), який проводить семінари з фотографії в Okefenokee National Wildlife Refuge. Він саме виглядав скіп, коли з’явилась ця чапля. - Було хороше розсіяне світло, і туман розходився. Тому вийшло це приємне сяйво за птахом».

Велика блакитна чапля - найбільша і найбільш поширена чапля Америки. Вона настільки легко пристосовується до їжі, що здатна з'їсти практично все, що може спіймати. У багатьох місцях це найбільший дикий птах, якого може зустріти пересічний американець.

Мала блакитна чапля (Любителі, схвальний відгук)
Заповідник Бунч Біч, Форт Майерс, штат Флорида, США

«Я повз у воді, тримаючи камеру над водою, - розказує Боб Пелкі (Bob Pelkey), менеджер з обслуговування клієнтів Publix Super Markets Inc., який провів 22 хвилини, фотографуючи малу блакитну чаплю, поки його не відволікла зграя чорноволиків і кроншнепів. - Це був дійсно дивовижний момент, мені пощастило, що я зміг сфотографувати цю пташку».

Хоч і не на стільки, як велика біла чапля, мала блакитна чапля також постраждала від набігів мисливців 1900-х років, і була врятована завдяки діяльності тоді ще тільки сформованого Національного Одюбонівського товариства.

Червоний фламінго (Любителі, схвальний відгук)
Зоопарк Філадельфії, штат Пенсильванія, США

Для Джонатана Кірка (Jonathan Kirk) фламінго - це дещо більше ніж рожеве пір'я. «Це дивовижні і дуже незвичайні створіння, – розказує промисловий дизайнер. - Те, як вони примудряються спати на одній нозі - просто дивовижно. Я дуже люблю їх фотографувати. Мені дуже подобається, як вони складають свої тіла».

Яскравим забарвленням червоний фламінго завдячує своїй дієті, яка складається з крихітних ракоподібних і інших багатих на пігменти страв. Фламінго, які живуть у зоопарках, подають спеціальні добавки для підтримання їх кольору.

Королівський пінгвін (Професіонали, схвальний відгук)
Острів Південна Джорджія, Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови

Джим Урбах (Jim Urbach) побачив цю пару пінгвінів в обіймах, одного похмурого дня на острові Південна Джорджія, в 1770 км на схід від Тьєрра дель Фуего. «Я йшов повільно, - розказує професійний фотограф. - Дивовижно, як близько можна підійти до пінгвінів, якщо йти повільно. Вони не бояться людей».

Другі за величиною після імператорських пінгвінів, які гніздяться в Антарктиді, королівські пінгвіни формують величезні колонії на більш помірних островах субантарктики.

Мала блакитна чапля (Любителі, схвальний відгук)
Національний заповідник Дж. Н. "Дінг" Дарлінга, Санібель, штат Флорида, США

«Вона зовсім не рухалась, - розказує Боб Малбон (Bob Malbon), червонодеревник. - Вона за чимось стежила. Така вдала «мисливська» поза птаха та рухома вода за нею допомогли отримати це чітке зображення малої блакитної чаплі з цікавим, але не відволікаючим увагу заднім фоном».

Схожа на білу американську чаплю за розмірами та формою, полює ця чапля зовсім інакше. В той час як білі можуть жваво витанцьовувати на мілководді, малі блакитні чаплі полюючи часто завмирають і на декілька хвилин стають нерухомими мов скеля.

Луток (Любителі, схвальний відгук)
Парк Бальбоа, Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США

Кіт Дінес (Keith Dines), генеральний директор фармацевтичної компанії та палкий шанувальник птахів, побачила цього птаха у ставку серед диких качок, і за допомогою поляризатора отримала таке контрастне фото. «Промінь ранкового сонця падав прямо на качку, як прожектор на сцену. - розказує Дінес. - Сподіваюсь, цей знімок дасть людям можливість насолодитися красою природи».

Родом з Євразії, луток популярний серед декоративних водоплавних птахів по всьому світу. Досить близький родич крохалів, його приголомшливий чорно-білий візерунок робить його унікальним серед інших качок.

Канадський журавель (Професіонали, схвальний відгук)
Національний заповідник Боск дель Апаче, штат Нью-Мексико, США

«Боск - це дійсно одне з найбільших місць спостереження за птахами в США, - говорить Стівен Уївер (Stephen Weaver), технічний директор з геології в Колорадо Коледж. Одного морозного ранку він зробив цей знімок, - Світло було ідеальним. Цей кадр я назвав Інь-Ян польоту».

Величезні зграї канадських журавлів зимують в Боску та інших південно-західних заповідниках. Всередині зграї пари та сім’ї тримаються разом. Журавлі часто допомагають один одному в житті і подорожують разом цілий рік.

Каліфорнійська зозуля-подорожник (Професіонали, схвальний відгук)
Санта Клара Ранч, Единбург, штат Техас, США

«Це був дуже інтимний кадр, - розказує Ларрі Дітто (Larry Ditto), професійний фотограф. - Я лежав на землі зі своєю камерою на відстані 5 метрів від цієї зозулі-подорожника. Мені дуже подобаються кольори на фото, особливо при цьому багатому, теплому світлі».

Як і інші птахи сухих місцевостей, зозулі-подорожники приходять до води при кожній нагоді. Те, як вони потайки йдуть на водопій, часто суперечить їх звичайній зухвалій поведінці.

Карликова бджолоїдка (Професіонали, схвальний відгук)
Національний заповідник Масай Мара, Кенія

Джоан Вільямс (Joanne Williams), колишній дизайнер інтер'єрів, а нині - фотограф, завжди тримає камеру напоготові. Тим не менш, вона була здивована, сфотографувавши цю бджолоїдку за трапезою, зокрема, на «півукусі», враховуючи, як швидко їсть ця пташка і як швидко рухається її здобич.

Названі так за свою здатність ловити бджіл та інших комах у повітрі, близько двох десятків видів бджолоїдок зустрічаються у теплих регіонах Старого Світу, при цьому більшість в Африці.

Малахітовий зимородок (Професіонали, схвальний відгук)
Дельта річки Окаванго, Ботсвана

Річ Адамс (Rich Adams), інженер по розробці продукту, захоплюється Ботсваною з її первісним біорізноманіттям. «По суті, дика природа тут майже не змінювалась протягом тисяч років», - розказує Адамс. Малахітових зимородків важко фотографувати, оскільки вони дуже швидкі, а підійти до них близько, не сполохавши, ще важче, додає він. «Кожного разу, коли у мене є можливість підкрастись до одного з них, я роблю це».

В Африці мешкає близько 20 видів зимородків, це в три рази більше, ніж в Америці. Більшість мають яскраве забарвлення, але ні один з них не зрівняється з цим маленьким самоцвітом.

Морський зуйок (Професіонали, схвальний відгук)
Острів Санібел, штат Флорида, США

«Ці пташки настільки малі і так добре зливаються з оточуючим їх піском, що коли ви не шукаєте їх навмисно, найімовірніше, що ви їх пропустите, - розказує Джим Урбах (Jim Urbach), професійний фотограф, який раніше ніколи не бачив пташенят морського зуйка. - Приблизно через годину його крильця обсохнули, і він вже міг літати сам».

Хоча морські зуйки й досі широко поширені, у багатьох своїх місцях існування вони опинились під загрозою зникнення. Освоєння берегів людиною витісняє цих птахів з безпечних місць гніздівлі.

Білоголовий орлан і шпак (Професіонали, схвальний відгук)
Платтевілль, штат Колорадо, США

«Це унікальна фотографія, - розказує Роб Палмер (Rob Palmer), професійний фотограф. - Я їхав по східній частині Колорадо, вишукуючи хижих птахів, як зазвичай. За якимось загоном для худоби я побачив близько 25 орлів. Вони сиділи на дереві, потім злітали в повітря, щоб зловити шпака чи дрозда, які прилітали по корм для худоби».

Хоча вони рідко полюють на дрібних птахів, білоголові орлани опортуністи, і можуть скористатись практично будь-якою їжею, яка трапиться на їх шляху.

Золотистий лісовий співун (Любителі, схвальний відгук)
Амбергріс Кей, Беліз

Чарльз МакРае (Charles McRae), відставний рентгенолог, сподівався сфотографувати співунів, які купались в штучному ставку на острові, де він відпочивав. «Думаю, у всіх фотографів в голові є та чи інша картина майбутньої фотографії, - говорить МакРае. - Але я і мріяти не міг, що ця пташка відкриє дзьоб і спробує піймати краплі води».

З-поміж десятків видів американських славок, найяскравішим, але аж ніяк не найбільш поширеним, є золотистий лісовий співун, який гніздиться з півдня Арктики до екватора. Тільки співун на цьому фото знає, чи він намагався зловити краплі води, чи просто відкрив дзьоб від несподіванки.

Синьонога чапля (Любителі, схвальний відгук)
Форт Майерс, штат Флорида, США

Друзі Лоррейн Томас (Lorraine Thomas) називають її «болотним чудовиськом», тому що вона може годинами повзати по болотах в бруді і воді, щоб сфотографувати ту чи іншу пташку, особливо, якщо це її улюблена синьонога чапля. «Вона танцювала на воді, переслідуючи рибу, час від часу розправляючи крила, - каже Томас, яка продає розливне устаткування. - Її поза говорить про те, що вона налаштована рішуче».

Ці довготелесі чаплі були одним з видів птахів, яким загрожував відстріл мисливцями понад століття тому. Це також ще один вид птахів, який завдячує своїм збереженням діяльності тоді ще тільки сформованого Національного Одюбонівського товариства. Сьогодні цей вид локально поширений вздовж південно-східного узбережжя США.

X

Вхід

Завантажую...