Ліси Київщини рідшають

Ліси Київщини рідшають

Усі добре знають, що ліси – це легені планети. Їх особлива оздоровча роль добре відома на Київщині, де є численні санаторії й будинки відпочинку. А сам красень-Київ взагалі одне з найбільш озеленених міст світу. Тому жителі й столиці, й області цінують та захищають лісові насадження. Прикладом може бути активний захист Голосіївського лісу від агресивного наступу забудовників. Та складніша ситуація в передмістях Києва, де цей наступ особливо потужний. До того ж ліс – джерело цінної деревини, а це уже питання й вигоди, правда, не завжди правомірної.

Варто подивитись на ліси поміж Бояркою і Глевахою, щоб зробити висновок, що їх площі помітно зменшуються. А так звані «рубки догляду» тут відбуваються, за свідченнями місцевих жителів, найчастіше уночі. Під шатром ночі вирубаний ліс і вивозиться… То ж мимоволі виникає висновок – а чи буде що доглядати в майбутньому при такому тиску мегаполіса на ліси області?

Оптимістичні рапорти чиновників про досягнення у лісовідновленні, зокрема у Боярському лісництві, викликають виправдані сумніви, коли дивишся на космічні знімки «Ландсат», а останнім часом – й на більш детальні знімки Європейської космічної агенції «Сентінел» (рисунок вгорі). З детальністю до 10 м на них видно кожну вирубану площу у лісі, й ніякими рапортами ці «галявини» уже не прикриєш. Потужні засоби дистанційного зондування Землі стали доступними науковцям для проведення багаторічного моніторингу природного середовища. А якою «болячкою» ці засоби стали для бажаючих неправомірно вирубати наші ліси (а іноді – й просто розкрадати деревину). Гіркою іронією в цій ситуації стає виявлений нами процес заростання лісом покинутих орних земель в прилеглих до Києва районах області. Може, хоч так будуть компенсуватись втрати цінних лісів Київщини?

Стародубцев В.М., професор, доктор біологічних наук

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Фауна і флора островів (оточені вони водами океану чи «морем» відрізної рослинності) мають декілька особливостей, які відрізняють їх від фауни і флори материків. Особливості острівних біот пояснюють три важливі взаємозалежні положення, а саме: у відповідності між організмом і середовищем присутня історична складова; варіант «досконалого організму», що відповідає даному типу умов існування, не обов'язково єдиний; природний добір, впливаючи на зовсім різні організми, здатний приводити їх у відповідність із однотипними умовами існування.

X

Вхід

Завантажую...