Ліси Київщини рідшають

Ліси Київщини рідшають

Усі добре знають, що ліси – це легені планети. Їх особлива оздоровча роль добре відома на Київщині, де є численні санаторії й будинки відпочинку. А сам красень-Київ взагалі одне з найбільш озеленених міст світу. Тому жителі й столиці, й області цінують та захищають лісові насадження. Прикладом може бути активний захист Голосіївського лісу від агресивного наступу забудовників. Та складніша ситуація в передмістях Києва, де цей наступ особливо потужний. До того ж ліс – джерело цінної деревини, а це уже питання й вигоди, правда, не завжди правомірної.

Варто подивитись на ліси поміж Бояркою і Глевахою, щоб зробити висновок, що їх площі помітно зменшуються. А так звані «рубки догляду» тут відбуваються, за свідченнями місцевих жителів, найчастіше уночі. Під шатром ночі вирубаний ліс і вивозиться… То ж мимоволі виникає висновок – а чи буде що доглядати в майбутньому при такому тиску мегаполіса на ліси області?

Оптимістичні рапорти чиновників про досягнення у лісовідновленні, зокрема у Боярському лісництві, викликають виправдані сумніви, коли дивишся на космічні знімки «Ландсат», а останнім часом – й на більш детальні знімки Європейської космічної агенції «Сентінел» (рисунок вгорі). З детальністю до 10 м на них видно кожну вирубану площу у лісі, й ніякими рапортами ці «галявини» уже не прикриєш. Потужні засоби дистанційного зондування Землі стали доступними науковцям для проведення багаторічного моніторингу природного середовища. А якою «болячкою» ці засоби стали для бажаючих неправомірно вирубати наші ліси (а іноді – й просто розкрадати деревину). Гіркою іронією в цій ситуації стає виявлений нами процес заростання лісом покинутих орних земель в прилеглих до Києва районах області. Може, хоч так будуть компенсуватись втрати цінних лісів Київщини?

Стародубцев В.М., професор, доктор біологічних наук

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також
Енергетичні потреби країн світу в опаленні та кондиціюванні

Перед вами карти, на яких кожній країні світу присвоєні показники денний рівень нагрівання та денний рівень охолодження. Денний рівень нагрівання (ДРН) показує потреби в енергії, необхідної для опалення будинків та робочих приміщень до 18°C – комфортної для людини температури. Денний рівень охолодження (ДРО), відповідно, показує потреби в енергії, необхідної для кондиціювання будинків та робочих місць до комфортних 18°C.

X

Вхід

Завантажую...