Максимум видобутку нафти залишився в минулому

Максимум видобутку нафти залишився в минулому

Досі вважалося, що рівень видобутку нафти неухильно зростає. Проте результат аналізу економік 28-ми індустріальних країн Міжнародним Енергетичним Агентством (Париж, Франція) показав, що максимальний рівень видобутку сирої нафти, 70 мільйонів барелів на день, залишився в 2006 році. А поточний рівень видобутку за всіма прогнозами в наступні десятиліття буде знижуватися досить швидко.

Це не означає, що потреба в енергії буде зменшуватися, або виникне її дефіцит. Згідно з оцінками, рівень видобутку досяг свого піку і буде триматися на рівні 68 мільйонів барелів на день.

Незважаючи на те, що найбільшому в світі споживачеві нафти - Китаю в найближчі десятиліття буде потрібно на 20% більше рідких енергетичних ресурсів, вони будуть надходити з інших джерел, таких як, наприклад, природний газ.

Своїм прогнозом Міжнародне Енергетичне Агентство внесло ще більшу невизначеність у прогнозування майбутнього використання викопних енергоносіїв, тому що два роки тому пророкувало безперервне зростання світового видобутку сирої нафти.

Незалежно від кількості видобутої нафти, ціни на неї будуть неухильно зростати, оскільки собівартість розвідки і видобутку зростає з кожним роком, а родовища, які зараз експлуатуються, виснажуються. До 2035 року аналітики пророкують зростання ціни до 135 доларів за барель.

До цього часу економіки розвинених держав з обмеженим доступом до викопних енергоресурсів будуть володіти рентабельними джерелами альтернативної енергії та відновлюваними енергоресурсами. Тому їх внесок в рівень споживання сирої нафти повинен почати своє поступове зниження. Ті ніші, які не в змозі буде зайняти енергія вітру і сонця, будуть заповнені біопаливом, природним газом і синтетичними горючими матеріалами. До цього ж, в решті решт, прийде і Китай, який зараз дуже активно інвестує в альтернативну енергетику. Але все ж у наступні 25-30 років нам нікуди не дітися від споживання і видобутку сирої нафти, потрібен час, щоб економіки розвинених країн адаптувалися до господарювання без нафти.

X

Вхід

Завантажую...