Мегашишки араукарії Бідвілла

Мегашишки араукарії Бідвілла

Араукарія Бідвілла (Araucaria bidwillii) – велике вічнозелене хвойне дерево, яке може сягати у висоту до 30-45 метрів. Але, навіть судячи з розмірів цієї рослини, навряд чи можна здогадатись, наскільки великими можуть бути її шишки.

Так, шишки цієї араукарії, як правило, бувають 20-35 см в діаметрі, тобто не менші за футбольний м'яч. Насіння мегашишок мають 3-4 см в діаметрі. Ним харчуються лише великі птахи, такі як какаду.

Звичайно, прогулюватись під деревами з такими шишками було б небезпечно. Саме тому в березні 2012 року адміністрація австралійського міста Варрагула попереджала його жителів і гостей про потенційну небезпеку, яку становлять падаючі шишки дерев цього виду. Приводом для цього попередження послужило падіння з 120-річної араукарії Бідвілла, яка росте поруч з місцевим готелем, величезних шишок. За словами мера міста, одна така шишка важила близько 10 кілограмів.

В дикому вигляді араукарії Бідвілла сьогодні зустрічаються лише на сході Австралії. Набагато більше дерев цього виду можна зустріти в національних парках і заповідниках. До слова, причиною настільки невеликої кількості диких популяцій цих дерев стала їх надмірна вирубка через особливо цінну деревину.

Цікаво, що для австралійських аборигенів араукарія Бідвілла – священне дерево, а їстівне насіння її шишок було для них важливим джерелом їжі.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 22.03.2013, 10:56

Австралія - континент чудес!

Зображення користувача mia.
mia / 22.03.2013, 14:00

До речі, якщо вірити Вікіпедії, араукарію Бідвілла мають у своїх колекціях і українські ботанічні сади: Ботанічний сад ім. академіка О. В. Фоміна у Києві, Ботанічний сад Львівського університету та Кам'янець-Подільський ботанічний сад.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 22.03.2013, 20:57

Треба буде перевірити :)

Читайте також

Стати вегетаріанцем - чудовий спосіб зменшити свій екологічний слід. Як нещодавно з'ясувалось, навіть деякі хижі рослини ступають на екологічно свідомий шлях існування. Дослідники з британського Університету Лафборо виявили, що звичайна росичка (Drosera rotundifolia) - хижа рослина, яку можна знайти в болотах Північної Європи - стає вегетаріанцем внаслідок забруднення навколишнього середовища, викликаного людською діяльністю.

X

Вхід

Завантажую...