Молодий ліс краще бореться з глобальним потеплінням

Молодий ліс краще бореться з глобальним потеплінням

Тропічні ліси, які виростають на покинутих пасовищах і полях, не тільки швидко ростуть, але і поглинають набагато більше вуглекислого газу, ніж старі дерева, з'ясували вчені з Нідерландів.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature, спростовує давнє припущення про те, що саме незаймані тропічні ліси, яких не торкнулась вирубка або промисловий вплив, краще поглинають СО2.

Вивчивши тропічні ліси в Латинській Америці, вчені дійшли висновку, що молодняк поглинає в 11 разів більше вуглекислого газу і таким чином уповільнює глобальне потепління.

«Поглинання вуглецю йде на подив швидко в молодих лісах, які виростають на покинутих пасовищах і сільгоспугіддях», — говорить Лоуренс Пуртер, один з авторів дослідження.

Більше половини тропічних лісів у світі сьогодні ростуть в районах, до цього очищених під сільське господарство чи пасовища, зазначає Ассошіейтед прес.

Три найбільших зони тропічних лісів знаходяться в басейні Амазонки, Індонезії та Центральній Африці.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також
Біопаливо: люди та машини змагаються за зерно

Суперечливе питання біопалива вже розглядалось на сторінках нашого сайту. Сьогодні ж ми поговоримо про лише єдиний його аспект – раціональне використання землі, відведеної під посіви. Як всі ми знаємо, земельні ресурси нашої планети обмежені, тому ми не можемо одночасно вирощувати технічні культури для масового виробництва біоетанолу та прогодувати семимільярдне населення Землі. Доводиться вибирати і вибір цей зробити доволі важко.

X

Вхід

Завантажую...