На скільки гучні вітрові турбіни?

На скільки гучні вітрові турбіни?

Зазвичай вітрові турбіни зустрічають з великим ентузіазмом, оскільки вони є джерелом чистої відновлюваної енергії. Але разом з тим ходять чутки, ніби «вітряки» дуже заважають своїм шумом людям, які живуть в радіусі півтора кілометра від лопатей. Та на скільки гучні вітрові турбіни насправді?

Найменша відстань, яка має розділяти вітрову турбіну і житловий будинок – 300 метрів. На такій відстані шум від турбіни буде на рівні 43 дБ. Для порівняння, шум від кімнатного кондиціонеру середньої потужності може досягати 50 дБ, а від більшості холодильників - 40 дБ.

На відстані 500 метрів рівень шуму зменшується до 38 дБ. А якщо взяти до уваги, що в більшості випадків фоновий шум місцевості складає від 40 до 45 дБ, то вийде, що шум турбіни в ньому просто загубиться. Для тихих сільських районів фоновий шум складає 30 дБ. Та навіть при такому рівні фонового шуму, шум від турбіни, розташованої за півтора кілометра, не буде чутний.

Щоб більш наочно уявити, на скільки гучні вітрові турбіни, клікніть на зображенні зверху.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача sma4nen6ka.
sma4nen6ka / 10.02.2012, 16:46

Вітрові турбіни не такі вже й погані, зараз багато людей ставить біля свого будинку невеликий вітряк, щоб мати свою енергію вдома та не використовувати ел.ен. від ТЕЦ, АЕС, ГЕС, які обходяться природі буже дорого. Ще я не чула, щоб хтось з тих людей розбирав вітряк. В моєму місті виють такі вітри (в більшості випадків на тиждень 2 дня тишини, решта вітрогон), що якби поставили хоть невелику ВЕС, енергію мав би весь район, не те що місто.

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 23.01.2012, 12:23

"Домашні" вітряки шумлять суттєво менше (принаймні на значно меншу віддаль). Зрештою, чимало й природних факторів дають добрячий шум (морський прибій-60-70дБ). Колись також із здивуванням дізнався, що чимало видів дерев професійні ландшафтні дизайнери не використовують для житлових забудов саме через високий рівень шуму (до 95дБ), створюваного у кронах за вітряної погоди. Тобто, в багатьох випадках шум вітряків не повинен бути критичним фактором, але, звичайно,їх розміщення повинно бути продуманим

Зображення користувача Геннадій.
Геннадій / 23.01.2012, 03:18

Чудова інформативна картинка, але на ній немає самого головного. Яка потужність турбіни? Наскільки вона велика, що виробляє таку кількість шуму? По суті це вже і не такий шум де проживають люди. Це взагалі не проблема... абсолютно. Проблема є те, що в нас в Україні уже майже немає чистої води, забруднені грунти, а скоро не буде і чим дихати. Ото проблема !!!!!!!!!!

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 23.01.2012, 11:48

Згоден, що без вказування потужності безпредметно говорити про шум. Думаю, що це принаймні 1МВт-на установка,дуже вже великі значення.

Але все ж не варто все так спрощувати: "Це взагалі не проблема... Проблема...що..немає чистої води..забруднені грунти..." Про згадані Вами проблеми на цьому ж сайті чимало інформації. А щодо будь-яких, навіть самих-самих "зелених" інновацій, потрібно ретельно прорахувати всі можливі наслідки. Прикладів протилежного, на жаль, достатньо (от всі кинулись купувати енергозберігаючі лампи-а куди потім їх здавати-хто-зна, нехай собі ртуть "розгулюється"). То ж і з вітряками треба багато враховувати (принаймні у промислових масштабах їх встановлення)

Зображення користувача Геннадій.
Геннадій / 24.01.2012, 02:06

Згоден :) ... Ми вивчаєм і застосовуєм світлодіодні лампочки. Цікаво ;)

Зображення користувача Гість.
Гість / 02.12.2010, 18:09

Как то пришлось прожить месяц в трех километрах от взлетно-посадочной полосы военно-грузового аэродрома... Первую неделю заснуть ночью было проблематично. Потом привык. Жители за годы жизни там практически и не обращают внимания на шум. Человек почти ко всему привыкает.

Зображення користувача ecolog.
ecolog / 02.12.2010, 20:25

Звісно людина звикає до всього, але це не значить, що те, до чого ми звикаємо, припиняє чинити на організм негативний вплив.

Читайте також

Екологам давно відомо, що види, які знаходяться на різних кінцях харчового ланцюга, впливають один на одного — але ніколи раніше цей зв'язок не виявлявся настільки складним. Вважалось, що хижаки впливають на екосистему виключно скороченням чисельності травоїдних тварин, а ті відчувають страх лише під час погоні, але сьогодні вчені запевняють: від однієї лише присутності хижаків «здобич» відчуває тривалий психологічний стрес.

X

Вхід

Завантажую...