Нью-Йорк планує спростити бюрократію для зеленого будівництва

Нью-Йорк планує спростити бюрократію для зеленого будівництва

В наступному місяці органи міського управління Нью-Йорку обіцяють дати перший законодавчий дзвіночок цього року шляхом проведення слухань з пропозицією про сприяння «озеленення» містобудування. На думку міської влади, це дасть власникам будівель більше свободи в заходах по збільшенню енергоефективності та виробництву власної енергії.

Даний план є частиною пакету поправок до міського законодавства під загальною назвою Zone Green. Ці поправки вимагають усунення деяких обмежень, які ускладнюють будівництво «зелених» будівель або установку альтернативних джерел енергії. Із внесенням цих змін власникам будівель будуть легше даватися заходи по встановленню нової ізоляції, «зелених» дахів і ліхтарів, сонячних панелей, вітряків та інших об'єктів.

Міські чиновники кажуть, що таким чином підприємства зможуть заощадити на електроенергії близько 800 мільйонів доларів щорічно.

Даний план - це одна з декількох програм адміністрації мера Блумберга з метою знизити кількість викидів вуглекислого газу будівлями, адже на будівлі припадає більша частка викидів, ніж на автомобілі та інший транспорт. В Нью-Йорку на енергозабезпечення будівель щорічно витрачається 10 мільярдів доларів, що складає 80 відсотків від загальної маси енергоспоживання.

«Нові правила, які ми маємо намір ввести, дадуть домовласникам більший вибір у питаннях інвестування з метою економії коштів та енергії. Одночасно, такий підхід допоможе зробити будівлі в місті більш екологічно дружніми і підвищити якість навколишнього середовища. Таким чином, ми гідно займемо місце в 21-му столітті» - говорить Аманда Берден, голова міської планової комісії.

Наразі повним ходом йде громадський огляд пропозиції. Після цього її розгляне комісія з планування, і буде винесене остаточне рішення. Але більшість вже впевнена, що це рішення буде позитивним.

Даний план заснований на рекомендаціях фахівців у галузі будівництва і проектування, залучених мером Майклом Блумбергом та спікером міської ради Крістін С. Куінн. Метою даних законопроектів є сприяння «зеленому» будівництву. Плануються також зміни і в інших нормативних актах міста, таких як Енергетичний кодекс, Господарський кодекс та інші.

І дійсно, законодавство - це перше, що має бути змінено, якщо нам хочеться змінити суспільний устрій. Будь-які ініціативи, навіть найбільш позитивні, часом, а іноді і часто наштовхуються на перешкоди законодавчих процедур, бюрократії з усіма витікаючими наслідками. Саме тому в багатьох країнах не приживається «зелене» будівництво. Нью-Йорк в цьому плані подає чудовий приклад, якому, можливо, послідують і інші міста та країни.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також

Останнім часом все більшу популярність набуває тема генетично модифікованих організмів (ГМО). Споживачу цікаво, що це таке і чи шкідливі ГМО для здоров'я. Зазвичай короткі і малоінформативні огляди тільки заплутують і створюють досить важку для розуміння картину того, що відбувається - на жаль, газетні публікації не завжди точні в аналізі наукових даних. Основну інформацію ми, переважно, отримуємо від громадських організацій, які охоче і доступно викладають свою точку зору, але відрізняються при цьому екстремально агресивною позицією з усіх питань, які стосуються ГМО, та великим ступенем некомпетентності. Ця стаття - спроба навести відносний порядок у тому потоці інформації, який зараз ллється на наші з вами голови.

X

Вхід

Завантажую...