Обережно - молоко!

Обережно - молоко!

Підбираючи для себе підходящу дієту, нещодавно наштовхнулася на одну з перших праць відомого вченого Нормана Уокера «Дієта і салати». В одному з розділів мене зацікавила така фраза: «...Досвід багатьох віків показує, що коров’яче молоко є причиною захворювання людей на застуду, грип, астму, бронхіт, запалення легенів і туберкульоз».

Відверто кажучи, одразу сприйняла це твердження як повну маячню фанатика-прибічника лікування фрешами та овочами, але коли вирішила стати на захист насадженого з дитинства продукту і спростувати інформацію, то була, м’яко кажучи, шокована.

Виявилося, що у медицині існує теорія, що саме коров’яче молоко є причиною виникнення алергій. Річ у тім, що молоко тварин ніколи не призначалося природою для людини, а тільки для телят, ягнят та ін. У новонароджених тварин, так само як і у немовлят, в організмі виділяються спеціальні ферменти, здатні розщеплювати молочні продукти. В процесі дорослішання ці ферменти виділяються організмом у все меншій кількості і у дорослої людини зовсім відсутні.

У коров’ячому молоці, як і у жіночому, міститься складний білок казеїн, але тут його у 300 разів більше. Казеїн, як клей, вкриває всю слизову оболонку товстого і тонкого кишечників, заважаючи всмоктуванню поживних речовин і нормальному функціонуванню організму. Споживання молока, особливо пастеризованого, призводить до виникнення запорів. При захворюваннях шлунку та кишечника молоко протипоказане: у шлунку воно бродить, виділяються гази, які тиснуть на стінки шлунку, викликають відчуття болю. У свою чергу, збільшений через це шлунок тисне на серце, викликаючи дискомфорт і болі в області серця.

Коли створила тему на форумі для обговорення цього питання, один з прихильників нетрадиційної медицини взагалі заявив, що «від молока твердіють суглоби і артерії», а пані під ніком Lady Art написала: «Я та моя сім’я є прихильниками Уокера та його теорії. Більше того, ми перевірили її на практиці: коли мої синочки були зовсім маленькими, то часто хворіли. Ми не могли зрозуміти причини, та якось нам до рук потрапила книга Уокера. Там говорилося про молоко і шкоду від нього. Ми вирішили спробувати і повністю відмовилися від вживання молока, почали видушувати і пити натуральні соки. З тих пір мої рідні не хворіють».

Та повернемося до алергічних реакцій. У наш час екологічних бід багато промислових відходів осідають на листі, деревах, квітах, травах. Багато з цих відходів є алергенами. Потрапляючи в організм тварини, а потім з молоком в організм людини, ці речовини накопичуються і з часом можуть викликати алергію, а також є причиною виникнення ревматизму. Крім того, спостерігалося, що якщо прибрати з раціону алергіка молоко, лікування проходило легше і успішніше.

Розумію, нам, людям у свідомості яких ще з дитинства відклалося, що молоко – це беззаперечна користь, важко повірити навіть у можливість зворотного. Я і не закликаю до цього, сама ще остаточно не переконалася. Єдине, що хочу донести: інколи треба бути скептичними, ставити під сумнів те, що нам доводили роками, а найголовніше – спостерігати за власним організмом.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача mia.
mia / 20.08.2014, 12:18

Знову повертаючись до "молочної" теми, раджу прочитати статтю з дружнього сайту: Молочна революція | Минуле.com

Зображення користувача Гість.
Гість / 25.04.2011, 22:57

Я нелюблю молоко,а у меня много жнаконых у которых аллергия на молоко.

Зображення користувача Даша.
Даша / 25.04.2011, 23:01

Дура, что за "жнаконых"?

Зображення користувача Ameli.
Ameli / 25.01.2011, 10:57

Кожного разу читаючи про те, що молоко шкідливе для дорослої людини, дійсно знаходжу підтверджуючі це факти. Мені 26 і в мене явно виражена молокозалежність. Якщо не вип"ю пів-літра молока в день - мене аж "ломає". Як жива та відносно здорова досі - загадка))))

Зображення користувача Tyler_Durden.
Tyler_Durden / 21.01.2011, 00:22

ну, по крайней мере, думаю оно не вреднее пива, соков и прочего пойла, продающегося на каждом углу

Зображення користувача Stranger.
Stranger / 20.01.2011, 23:52

Не стану спорить полезно или вредно молоко. Лично я (абсолютно взрослый человек) очень его люблю и не ощущаю никакого дискомфорта после его употребления. Факты о его составе неоспоримы, но восприятие этого продукта зависит, думаю, от метаболизма и прочих ньюансов организма каждого, отдельно взятого человека. Наверняка можно собрать и обратную предлагаемой статистику

Зображення користувача mia.
mia / 20.01.2011, 23:57

Я теж абсолютно нормально сприймаю молоко. А ось пан ecolog - ні. Так що, як і було написано, "найголовніше – спостерігати за власним організмом".

Читайте також

Якщо розглядати океан як глобальну систему, ця система виявиться досить бідною на живі організми. Основне різноманіття і ресурси припадають на прибережні зони, тоді як центральні зони океану можна порівняти з пустелею. Проте, виявляється, це не зовсім так.

X

Вхід

Завантажую...