Підсумки конференції зі зміни клімату в Копенгагені

Підсумки конференції зі зміни клімату в Копенгагені

Підсумки такого масштабного заходу виявилися більш ніж скромними. Країни так і не підписали важливий документ, який повинен був прийти на зміну Кіотському протоколу, дія якого закінчується в 2012 році.

В останній день закриття конференції світові лідери обмежилися лише підписанням документа, згідно з яким провідні розвинені країни світу і країни, що бурхливо розвиваються, зобов'язуються вживати посильних заходів, щодо недопущення збільшення глобальної температури більш, ніж на 2°C до 2050 року, в документі також міститься інформація про необхідність створення фонду в $100 мільярдів до 2020 року, кошти з якого підуть на надання допомоги бідним країнам, що зіткнулися з негативними наслідками глобального потепління.

Учасники конференції домовилися, що зустрінуться в наступному році і постараються підписати основний документ, покликаний прийти на зміну Кіотському протоколу. Під час проведення конференції Росія висловила свою згоду зменшити викиди парникових газів до 2020 року на 25% (відносно 1990-го року), США готові знизити викиди парникових газів на 17% до 2020 року і на 80% до 2050 року. Євросоюз зобов'язався скоротити викиди парникових газів на 30% до 2020 року.

Основною проблемою прийняття угоди на COP15 стала позиція ряду країн, що розвиваються (насамперед Китаю та Індії) щодо основного документа, що обмежує викиди парникових газів країнами світу. Так Китаю, для того щоб скоротити викиди парникових газів на 40% до 2020 року буде потрібно близько $300 мільярдів. Такі значні цифри можуть сильно позначитися на економічному розвитку ряду країн, що розвиваються.

До певної міри зрозуміти країни, що розвиваються, можна. У XIX і XX століттях бурхливий розвиток західних країн ніхто не обмежував. Очевидно, що розвинені країни повинні «заплатити» за свій істотний внесок розвитку власної промисловості в накопичення парникових газів в атмосфері Землі. Розвинені країни заходу повинні допомогти перевести виробництво країн, що розвиваються на «зелений шлях».

X

Вхід

Завантажую...