Паризькі квартири опалюватиме метро

Паризькі квартири опалюватиме метро

Тепло з паризького метро допоможе обігріти 17-квартирний житловий будинок у центрі французької столиці. Громадська будівля, розташована на знаменитій вулиці Бобур поблизу Музею Помпіду, перебудовується по останній екологічній моді. Експеримент задуманий агентством Paris Habitat, яке є найбільшим власником соціального житла в столиці Франції. Сам будинок розташований прямо над станцією метро "Рамбюто".

Калорії, які випромінюють пасажири (приблизно 100 Вт на одного парижанина), а також тепло, вироблене поїздами, дозволять цілий рік підтримувати в коридорах будівлі постійну температуру на рівні 14-20˚C. Повітря буде просто викачуватись з метро і подаватися в труби як доповнення до системи централізованого опалення.

За словами представника агентства Paris Habitat, перехід, по якому щодня проходить велика кількість людей, виявився дуже доречним, оскільки дозволить не будувати нові сходи або змінювати вигляд станції спеціально під проект.

У Paris Habitat на систему, яка підготовлена в рамках заходів з реконструкції житла, покладають ще одну надію: вона буде виділяти в навколишнє середовище на третину менше вуглекислого газу, ніж звичайна котельня, пов'язана з теплоцентраллю.

Тендер на участь в експериментальному проекті стартує в кінці року, робота над системою почнеться в 2011-му.

Подібні системи "нульового" або "пасивного" обігріву будівель, в яких джерелами тепла стають люди і працюючі електроприлади, вже діють у деяких країнах. Наприклад, у США це торговий центр Mall of America (штат Міннесота), де тепло покупців використовується для обігріву будинку протягом зими. У Стокгольмі тепло пасажирів метро використовується для нагріву резервуарів з ґрунтовою водою. Потім нею обігрівається 13-поверхова офісна будівля в 100 м від цих резервуарів. А в Гельсінкі готується запуск проекту відводу надлишкового тепла від комп'ютерів у великому дата-центрі для обігріву сусідніх будинків.

Тим не менш, на конвеєр подібну затію парижани ставити не поспішають. Витрати на побудову системи «доставки» тепла з-під землі в будинки поки що дуже великі.

X

Вхід

Завантажую...