"Сміттєві королі" або мільйони нізвідки

Робота "King of Trash" ілюстратора Thomas Nielsen

Хтось сказав: «Що для одного сміття, для іншого скарб». Можливо, цей хтось не мав на увазі когось конкретно. Однак ми наведемо приклад п'ятьох багатіїв, які заробили свої статки саме на смітті.

Курт Дегерман (Curt Degerman) - відомий шведський жебрак. Збирав банки та пляшки і здавав їх. Все життя їздив на велосипеді і харчувався на смітниках. Як же були здивовані його родичі, коли після смерті виявилося, що Курт власник цінних паперів та золотих злитків на суму в 1,4 млн. доларів. Виявляється, всю виручку від порожньої тари він збирав і вкладав, вдало грав на біржі. Куди краще вкласти гроші Курт дізнавався з фінансових газет, які регулярно читав у бібліотеці.

Том Закі (Tom Szaky) - засновник компанії TerraCycle. У 2001 році будучи студентом Прінстона Том разом з друзями затіяв "Червивий проект" ("The Worm Project"), суть якого - виробництво нешкідливих для навколишнього середовища добрив і фунгіцидів з допомогою червоних каліфорнійських черв'яків. Добрива, які виявилися дуже хорошими, фасували у використані пляшки від газованої води і продавали за ціною 14 доларів за 3 пляшки. Через кілька років Том Закі вже заробив свій перший мільйон доларів. Протягом наступних років TerraCycle зайнялася переробкою використаних матеріалів в нові речі: сумки для ноутбуків з дой-паків, сумки з пластикових пакетів для покупок, повітряні змії з кондитерських упаковок і тд.

Чжан Інь (Zhang Yin) і її чоловік почали з того, що збирали макулатуру і здавали її на переробку. Зараз Чжан одна з найбагатших жінок світу і її компанія Nine Dragons Paper, що виробляє тарний картон з макулатури, постійно розширюється. За 2007 рік її дохід склав близько 1,5 млрд. доларів.

В 2003 році американська письменниця Елізабет Гібсон (Elizabeth Gibson) знайшла в купі сміття картину відомого мексиканського художника Руфіно Тамайо (Rufino Tamayo) "Три персонажа" ("Tres Personajes"). Полотно, яким володіла сім'я з штату Техас, зникло в 1987 році зі складу, куди воно було поміщене на тимчасове зберігання. Елізабет віддала картину власникам, за що отримала винагороду в 15 тис. доларів. Пізніше картина була продана на аукціоні Sotheby's за 149 тисяч доларів. Гібсон також отримала відсоток від аукціонної вартості полотна, точна сума якого тримається в таємниці.

Коли у жителя Сіетла Елі Рейч (Eli Reich) вкрали сумку, він спочатку хотів купити нову, але потім вирішив зробити її сам зі старих ременів безпеки. Зараз Елі володіє компанією Alchemy Goods, в якій виробляють сумки не тільки з ременів безпеки, а також зі старих тентів, велосипедних камер і ніпелів.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача юрій.
юрій / 21.08.2012, 21:13

гарні способи допомоги довкіллю

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 27.07.2012, 12:50

Цікаво!!! і креативно. Молодці. Треба нам такого побільше придумувати

Зображення користувача Kate Grgrgr.
Kate Grgrgr / 21.09.2010, 23:52

дуже цікаво)))

Зображення користувача Марія.
Марія / 17.08.2010, 12:09

Дякую за інформацію! Дуже цікаво!..

Читайте також

Останнім часом все більшу популярність набуває тема генетично модифікованих організмів (ГМО). Споживачу цікаво, що це таке і чи шкідливі ГМО для здоров'я. Зазвичай короткі і малоінформативні огляди тільки заплутують і створюють досить важку для розуміння картину того, що відбувається - на жаль, газетні публікації не завжди точні в аналізі наукових даних. Основну інформацію ми, переважно, отримуємо від громадських організацій, які охоче і доступно викладають свою точку зору, але відрізняються при цьому екстремально агресивною позицією з усіх питань, які стосуються ГМО, та великим ступенем некомпетентності. Ця стаття - спроба навести відносний порядок у тому потоці інформації, який зараз ллється на наші з вами голови.

X

Вхід

Завантажую...