Сонячна електростанція в Іспанії

Сонячна електростанція в Іспанії

Загадкове сяйво в небі Андалусії — справа рук людини, а не надприродних сил. Причина сяйва — величезні дзеркала першої в Європі комерційної сонячної електростанції компанії Abengoa, яка забезпечує енергією Севілью. Відбиті сонячні промені нагрівають воду у трубах 115-метрової бетонної вежі до стану пари, яка приводить в рух турбіни, що виробляють електроенергію.

Після заходу сонця робота не припиняється — пари вистачає ще як мінімум на годину. Енергетики припускають, що подібні системи в майбутньому можуть зайняти значну частину суші в сонячному Середземномор'ї та постачати електроенергію в більш похмурі райони на півночі Європи.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача MrVigner.
MrVigner / 12.06.2014, 21:30

В США нещодавно теж ввели в стрій аналогічну електростанцію - Solar Energy Generating Systems. Має чималі 92 МВт потужності :-) А площа під такі електростанції не проблема - в даному випадку, наприклад, в пустелі Мохаве побудували. А як краще можна використати пустелю, як не для виробітку електроенергії :-) Тому праві ті енергетики, такі електростанції тільки набуватимуть популярності.

Зображення користувача Алек Онім.
Алек Онім / 17.06.2014, 13:27

Так, згоден з Вами. Тим паче, що зараз йде активне опустелення. Чого тільки коштує територія Сахари. Там можливо побудувати багато СЕС.

Читайте також
Smart Grid

Сьогодні способи передачі електроенергії базуються на принципах «одностороннього» зв'язку, розроблених багато десятиліть тому: електростанція направляє електрику до виробничих і офісних споруд, житлових будинків і т.д. Більшість не замислюється про те, що настане день, коли мережа перестане бути централізованою, і повинна буде підтримувати передачу енергії від сонячних батарей, розміщених на дахах будівель, і енергії, що виробляється безліччю вітрогенераторів. Тому її інфраструктура і керування повинні ставати все більш «розумними», щоб забезпечити розподіл енергії, отриманої з різних джерел. Мережі повинні вміти керувати передачею енергії та її споживанням, причому, робити це в режимі реального часу, з максимальною ефективністю та на основі використання нових вимірювальних технологій.

X

Вхід

Завантажую...