«Історія речей» з Анні Леонард

«Історія речей» з Анні Леонард

Сьогодні вашій увазі представлено фільм Анні Леонард «Історія речей» (The Story of Stuff), в якому автор на прикладі США розповідає про глобальні загрози та негативні перспективи, викликані ланцюгом споживацького способу життя.

Фільм отримав феноменальний відгук з усього світу, і сприяв появі інших фільмів, дослідницьких проектів, пісень, театральних вистав, і що особливо важливо, посиленій громадській дискусії про альтернативи існуючим економіці та культурі, заснованим на токсинах і споживанні.

В «Історії речей» порушені питання і зовнішньої політики, і внутрішньої економіки, і державної етики, і моди, і моралі, і сенсу життя людини, обтяженого ярликом «споживач».

Переклад: російський професійний.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача DST.
DST / 18.10.2012, 10:29

толково

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 08.10.2012, 21:22

Вартує подивитись всім!

Зображення користувача Ярослав.
Ярослав / 13.04.2010, 16:57

Цікаве відео, тільки от мені здається, що акценти дещо зміщені. Енергоефективне виробництво, стійке та тривале використання товарів, заміна лінійної системи на циклічну... все це правильно. Тільки от ядро проблеми залишається, а саме проблеми людської свідомості. Люди вже давно нерівні, феодалізм нікуди не зникав, завжди була група людей, що прагнула влади над іншими. І те, що сучасна економіка шкідлива для навколишнього середовища, лише наслідок цього явища. Не думайте, що всім банкірам і власникам мега-корпорацій наплювати на екологію, в кінці кінців вони живуть на цій же планеті, дихають цим же повітрям, їдять їжу вирощену на цій землі. Вони б раді, але не будуть провадити ці зміни. Чому? Та тому що втратять владу. Їхня влада тримається на дефіциті, нестачі. Зробити виробництво ефективним (дешевим з т.з. ресурсів), а товари довгостроковими (надійними) значить зробити доступними їх широкому загалу (те саме стосується медицини, науки, знань) тобто позбавити людей залежності від "еліти".

Зображення користувача mia.
mia / 13.04.2010, 20:01

Цікаві думки. Не скажу, що оригінальні, але вперше зустрічаю подібну точку зору настільки послідовно викладену. Раджу подумати над написанням статті на цю тематику.
Тепер по суті. При перегляді фільму у мене теж спершу склалось враження, що акценти дещо зміщені, а кінцівка якась утопічна. Але якщо сприймати відео, як інформаційне, а не переконувальне, і зважати на те, що розраховане воно на пересічну людину, то цим першим враженням можна знехтувати.
Ще на цю тематику раджу почитати статтю по цьому фільму "Цінності старі. Цінності нові." В ній, як на мене, всі акценти поставлені правильно.

Читайте також

Найбільше на Землі шоу відбувається протягом всієї нашої історії, і всі ми активно приймаємо в ньому участь, наполягає Річард Докінз. Це шоу – біологічна еволюція. Пропонуємо вам ознайомитись з книгою англійського етолога, еволюціоніста та популяризатора науки «Найбільше шоу на Землі: свідоцтва еволюції» («The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution»).

X

Вхід

Завантажую...