«Історія речей» з Анні Леонард

«Історія речей» з Анні Леонард

Сьогодні вашій увазі представлено фільм Анні Леонард «Історія речей» (The Story of Stuff), в якому автор на прикладі США розповідає про глобальні загрози та негативні перспективи, викликані ланцюгом споживацького способу життя.

Фільм отримав феноменальний відгук з усього світу, і сприяв появі інших фільмів, дослідницьких проектів, пісень, театральних вистав, і що особливо важливо, посиленій громадській дискусії про альтернативи існуючим економіці та культурі, заснованим на токсинах і споживанні.

В «Історії речей» порушені питання і зовнішньої політики, і внутрішньої економіки, і державної етики, і моди, і моралі, і сенсу життя людини, обтяженого ярликом «споживач».

Переклад: російський професійний.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача DST.
DST / 18.10.2012, 10:29

толково

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 08.10.2012, 21:22

Вартує подивитись всім!

Зображення користувача Ярослав.
Ярослав / 13.04.2010, 16:57

Цікаве відео, тільки от мені здається, що акценти дещо зміщені. Енергоефективне виробництво, стійке та тривале використання товарів, заміна лінійної системи на циклічну... все це правильно. Тільки от ядро проблеми залишається, а саме проблеми людської свідомості. Люди вже давно нерівні, феодалізм нікуди не зникав, завжди була група людей, що прагнула влади над іншими. І те, що сучасна економіка шкідлива для навколишнього середовища, лише наслідок цього явища. Не думайте, що всім банкірам і власникам мега-корпорацій наплювати на екологію, в кінці кінців вони живуть на цій же планеті, дихають цим же повітрям, їдять їжу вирощену на цій землі. Вони б раді, але не будуть провадити ці зміни. Чому? Та тому що втратять владу. Їхня влада тримається на дефіциті, нестачі. Зробити виробництво ефективним (дешевим з т.з. ресурсів), а товари довгостроковими (надійними) значить зробити доступними їх широкому загалу (те саме стосується медицини, науки, знань) тобто позбавити людей залежності від "еліти".

Зображення користувача mia.
mia / 13.04.2010, 20:01

Цікаві думки. Не скажу, що оригінальні, але вперше зустрічаю подібну точку зору настільки послідовно викладену. Раджу подумати над написанням статті на цю тематику.
Тепер по суті. При перегляді фільму у мене теж спершу склалось враження, що акценти дещо зміщені, а кінцівка якась утопічна. Але якщо сприймати відео, як інформаційне, а не переконувальне, і зважати на те, що розраховане воно на пересічну людину, то цим першим враженням можна знехтувати.
Ще на цю тематику раджу почитати статтю по цьому фільму "Цінності старі. Цінності нові." В ній, як на мене, всі акценти поставлені правильно.

Читайте також

Розмови про шкідливість діоксинів точаться вже не один рік. Але якщо всі знають, що діоксини шкідливі, чому не можна їх просто утилізувати, знищити, знешкодити? Справа у майже надзвичайних властивостях діоксинів як екотиксикантів. Саме властивості діоксинів сприяють поширенню та накопиченню їх у навколишньому середовищі, а також значно ускладнюють їх ідентифікацію у живій природі. Про властивості діоксинів і піде мова у цій статті з циклу "Діоксини".

X

Вхід

Завантажую...