«Тетра Пак» закликає здавати пакети на переробку

«Тетра Пак» закликає здавати пакети на переробку

Як виявилось, в компанії «Тетра Пак» серйозно займаються питаннями екології та утилізації відходів. Співробітники компанії хочуть прищепити людям думку про те, що упаковка - не непотрібне сміття, і що вона повинна перероблятись. З цією метою проводяться різноманітні акції та освітні програми. Про деякі заходи компанії вже було написано раніше, а зараз подивимось на прикладі, як це відбувається у наших сусідів – в Росії.

А відбувається там ось що: проводяться освітні програми в лекціях, листівках і плакатах, на яких пояснюється, чому цінується упаковка, і навіщо її потрібно утилізувати. А для того щоб забезпечити всі умови для збору порожньої тари, призначеної для переробки, в школах і офісах потрібно встановити спеціальні контейнери. При чому такі, які б спонукали здавати упаковку на переробку. Тут вже до затії підключились дизайнери і креативщики. І не які-небудь, а зі студії Артємія Лєбєдєва. Вони придумали, якими повинні бути ці контейнери, довели їх до виробництва, склали назви декількох акцій і створили їм логотипи.

Акція отримала бадьору назву-слоган «Пакети, здавайтеся!» і логотип з білим прапором-пакетом

Кращий спосіб змусити дітей робити щось корисне - перетворити завдання в гру. Для шкіл у студії був створений «монстр переробки» - кольоровий контейнер, що викликає у дітей бажання згодувати йому свій пакетик (попередньо випивши молоко). Повний пакетик у монстра не пролазить.

Перед утилізацією коробку потрібно правильно скласти. Раз, два, три!

Спереду у «монстра» є симпатичне черевце, на якому нанесено інструкцію. Прорізів для пакетиків багато - щоб діти на перерві не влаштовували черги, а розміри отворів підігнані під складену упаковку і не підходять для утилізації щоденників і підручників.

Пакети здаються

«Монстр» складається з двох половинок (щоб зручно було його виготовляти) і замикається на замок. Прибиральниця розкриває контейнер, витягає зсередини заповнений мішок і вішає новий. Також передбачено місце під динамік і фотоелемент, щоб при потраплянні порожньої тари в монстра лунали заохочувальні звуки.

Відкритий контейнер

Дорослі в офісах теж п'ють соки і молоко з паперових пакетів і теж небезнадійні для виховання екологічної свідомості. Офісний «монстр» схожий на шкільного, тільки кольором скромніший. Його передня панель виготовлена з тектану, на який перетворюється тетрапаківська упаковка після переробки. Тектан нагадує пластик, картон і фанеру одночасно, і з нього виготовляють меблі та інші корисні у побуті речі. Один з верхніх прорізів збільшений в розмірах, щоб проштовхувати всередину великі пакети. Динаміком відразу пожертвували на користь тиші і здорового глузду.

Люди швидко звикають: поїв сам - погодуй «монстра»

Ось так творчо підійшли до питання збору упаковки продукції компанії «Тетра Пак» в Росії. Але ідея хороша і для збору будь-якої іншої сировини для вторинної переробки. Лишається побажати росіянам успіхів, а нашим співвітчизникам натхнення у створенні своїх оригінальних екологічних агітацій.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача enoren.
enoren / 23.08.2017, 09:52

Упаковка тетра-пак дуже велика і щільна. У більшості випадків можна обійтися поліетиленовими пакетами. Наприклад, для заморозки продуктів в холодильнику ми використовуємо ось такі пакети із застібкою zip-lock https://delivax.com.ua/zip-lock-200-300.html

Зображення користувача bondarmar.
bondarmar / 13.07.2011, 15:37

indian,у нас теж

Зображення користувача Tina.
Tina / 03.10.2010, 15:09

Круто! Оце приклад правильного підходу до вирішення проблеми!

Зображення користувача indian.
indian / 10.09.2010, 12:19

Заздрість бере, бо у нашому дворі немає навіть баків для скла і пластикових пляшок :(

Читайте також
Історія дефіциту нафти

У 1875 році з'явився перший прогноз щодо світових запасів нафти. Його зробив Джон Ньюберрі (John Newberry), головний геолог штату Огайо, який заявив, що світові запаси нафти підходять до кінця. У 1880-і роки топ-менеджер найбільшої на той час нафтової компанії світу Standard Oil продав свої акції компанії, оскільки прийшов до висновку, що нафта закінчується.

X

Вхід

Завантажую...