У кого більше нафти?

У кого більше нафти?

Саме так виглядав би світ, якби розмір країн був пропорційний запасам нафти. Ця незвичайна карта побудована за даними BP 2004 року. Одразу кидається в очі, що США багатою на чорне золото не назвеш, та й творці інфографіки акцентують на цьому увагу. Споживають штати більше всіх, а забезпечені власними запасами менше, ніж Казахстан. Але це не вся цікава інформація на карті.

Питання світових запасів нафти вже не перший рік не втрачає актуальності. Існує декілька точок зору на цю проблему, серед них і скептична, про яку ми нещодавно писали. Але, як би там не було з прогнозами на майбутнє, на сьогодні нерівномірність розташування цієї корисної копалини по країнам світу є одним з головних факторів, який формує політичну ситуацію. Але варто пам'ятати, що водночас це і фактор, який формує екологічну ситуацію.

На наведеній карті в дуже простій формі подана інформація про те, які країни і в якій кількості володіють запасами нафти та споживають її. Щоб роздивитись інфографіку детальніше, клікніть на зображенні. А якщо вас зацікавило питання, то можете ознайомитись з даними по виробництву та споживанню нафти кожної країни світу на 2009 рік.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 03.01.2013, 18:24

Одразу стає зрозуміло, чого на близькому Сході вічно товчуться американці :-) Дуже наочна зрозуміла карта!

Зображення користувача Ucrainis.
Ucrainis / 05.01.2011, 17:47

Дякую. Цікаво, що США споживають нафти найбільше за інші країни, у той час як мають ледь не найменше (порівняно з тими країнами, що представлені на мапі).

Зображення користувача Tina.
Tina / 03.10.2010, 14:54

Промовиста наочність

Читайте також

Забруднення навколишнього середовища в результаті спалювання викопних видів палива, «нафтове рабство» сучасного суспільства, а також велика кількість органічних відходів, що залишаються людством, призводять до питання про альтернативні джерела енергії з одного боку і до питання про переробку вищевказаних відходів - з іншого. І тут з'являється рішення: переробка цих відходів в електроенергію, а також урізання орних земель, відведених під вирощування сировини для харчової галузі (тому що занадто багато недоїдків залишає людство) на користь так званих енергокультур - рослин, які переробляються в паливо. В даній статті будуть розглянуті деякі проблеми і аспекти впровадження таких технологій, а також перспективи біопалива як альтернативного джерела енергії.

X

Вхід

Завантажую...