В Криму планують почати будівництво вітроелектростанцій

В Криму планують почати будівництво вітроелектростанцій

До кінця року в Криму планується почати будівництво першої черги трьох вітроелектростанцій (ВЕС): Західно-Кримської (Чорноморський район), Казантипської (Ленінський район) та Бахчисарайської. Всього на півострові реалізується 15 інвестиційних проектів у галузі вітроенергетики вартістю понад 7 млрд євро.

Проблемам розвитку відновлювальної енергетики в Автономній Республіці Крим приділяється багато уваги у зв'язку із особливими вимогами до енергетичного комплексу регіону. По-перше, Крим є дефіцитним з точки зору наявності своїх власних генеруючих потужностей, і тому потребує створення нової генерації для задоволення потреб населення і промисловості. По-друге, рекреаційний характер регіону висуває досить високі екологічні вимоги до створення нової електростанції.

Але головною метою реалізації проектів є зменшення обсягу споживання природного газу шляхом заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними джерелами енергії. І це цілком можливо, особливо враховуючи значний «вітровий потенціал» АРК.

До речі, в Криму вже працюють чотири підприємства вітроенергетики: "Водэнергоремналадка", Донузлавська ВЕС, Тарханкутська ВЕС і Східно-Кримська ВЕС. Так що вітроенергетичні тенденції України не можуть не тішити.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Гість.
Гість / 30.05.2012, 11:32

Добре, але сьогодні вже 2012 рік може хтось звіт дати?

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 31.05.2012, 20:00

Погугливши запит "ВЭС Крыма", видно, що будівництво згаданих ВЕС постійно відкладалось. У листопаді 2011 писали, що "Наиболее близки к началу строительства Казантипская ВЭС (100 МВт), Бахчисарайская ВЭС (200 МВт), Западно-Крымская ВЭС (первая очередь 250 МВт), Сивашская ВЭС (180 МВт)." Тобто про власне спорудження ще навіть не йшлося... А нім.компанія WKN у 2011 відмовилась від співпраці по попередньо заявленому будівництву Джанкойської ВЕС.

Втім, самі плани розвитку вітроенергетики в Криму зовсім не згортаються, а, навпаки, розширюються.

Зображення користувача mia.
mia / 30.05.2012, 11:59

Незважаючи на те, що публікувались анонси по обох напрямках відновлюваної енергетики в Україні - вітер та сонце - повідомлення про запуск були поки що лише по сонячним електростанціям. Якщо стане щось відомо по вітру - неодмінно напишемо.

Зображення користувача ecolutsk.
ecolutsk / 31.05.2012, 20:12

Мабуть, швидший розвиток сонячної енергетики має чимало суб'єктивних причин. Сонячна отримала поки що небачені у нас раніше преференції - державні кредити, відсутність оподаткування і...ціна закупівлі державою 5,05 грн./кВт! (для вітрової це трохи більше гривні)...

Зображення користувача Ameli.
Ameli / 16.09.2010, 08:05

я в захваті від цієї картинки! ідея та її реалізація - на вищому рівні. а про самі вітрогенератори, то давно пора вже...

Зображення користувача indian.
indian / 13.09.2010, 13:00

Цікаво, ким інвестуються ці проекти, невже державою? Тоді +100 уряду. Або ззакордону. Дуже значні кошти.

Зображення користувача mia.
mia / 14.09.2010, 03:31

Інвестори іноземні. Але ініціативу позиціонують як урядову від АРК.

Зображення користувача Гість.
Гість / 11.09.2010, 22:46

Досить вже закопчувати повітря щоб вилучити енергію, можна її вилучати з самого повітря ))) Будь де і майже будь коли !

Читайте також

З точки зору природничників, екологія як наука повинна мати визначені закони, які вона розкриває. Будь-який закон, як відомо, є таким узагальненням, яке відображає необхідне, істотне, стійке, повторюване, загальне в окреслених межах відношення між явищами об’єктивної дійсності. Наявність специфічних законів, властивих певній галузі знань, — необхідна умова інституалізації її як науки.

X

Вхід

Завантажую...