Вигляд з неба: зелена мозаїка аравійських полів

Вигляд з неба: зелена мозаїка аравійських полів

Різнокольорові кружечки на цьому знімку – це невеликі, діаметром всього один кілометр, поля в долині Ваді-ес-Сірхан (провінція Ель-Джауф) на півночі Саудівської Аравії, де вирощують фрукти, овочі та зернові культури. Кругла форма зумовлена системою поливу – вода зі свердловин надходить в трубу і рухається по колу, зрошуючи посіви. Колір полів залежить від ступеня їх обробки: зелені – з посадками, коричневі – під паром. Важко уявити, але понад чверть століття тому замість зелених полів тут були сухі, безплідні землі.

Щоб перетворити пустелю на оазис в країні, де майже немає ні річок, ні джерел, воду довелось діставати в буквальному сенсі з-під землі. Зі свердловин глибиною в кілометр викачували «викопні» води, які збереглись в гірських породах з попередньої геологічної епохи – останнього льодовикового періоду.

Пошук підземних джерел – тимчасове і не найвдаліше рішення проблеми. Вода виходить дуже дорогою, а на забезпечення потреб землеробства іде майже 90% об'єму води, яка споживається Саудівською Аравією. За даними гідрологів, невідновлювані запаси «викопних» вод в Ель-Джауфі вичерпаються вже через 50 років.

Тому королівство вирішило вжити радикальних заходів – воно відмовляється субсидувати виробництво на цих землях пшениці, сої та зоокормів. Тепер культури будуть імпортувати з інших країн і виробляти на спеціально орендованих для цих цілей фермах в Азії та Африці. Але роботи у землеробів в Ель-Джауфі не поменшає – на цих землях як і раніше будуть вирощувати фрукти та овочі.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 23.04.2013, 17:13

Рай посеред пустелі... проте якою ціною!

Читайте також

До цих пір ми виходили з позиції, що особини в популяціях абсолютно тотожні одна одній, але це неправильно з багатьох точок зору. По-перше, майже всі організми протягом життєвого циклу проходять ряд стадій (яйце, личинка, лялечка, імаго). І на різних стадіях вони схильні до впливу різних факторів, а також мігрують, вмирають, розмножуються з різною швидкістю. Стадії потрібно виділяти і підходити до них з особливою увагою. По-друге, особини можуть бути різноякісними і коли вони на одній стадії, і коли немає стадій (розміри тіла, запаси резервних речовин). Ще більші розходження тоді, коли досліджувані організми не унітарні, а модулярні.

X

Вхід

Завантажую...