Візуалізація енергетичної залежності Європи

Візуалізація енергетичної залежності Європи

У березні 2007 року лідери ЄС схвалили новий комплексний підхід до кліматичної та енергетичної політики, взявши курс на трансформацію економіки шляхом підвищення енергоефективності та екологічності. В рамках нової політики, глави держав ЄС склали ряд жорстких кліматичних та енергетичних цілей, яких вони зобов’язались досягнути до 2020 року. Суть цих цілей, відомих під скороченою назвою «20-20-20», полягає в тому, щоб скоротити на 20% споживання енергії, зменшити на 20% викиди парникових газів, і збільшити до 20% частину відновлюваних джерел енергії в енергосистемі. В цій статті ми ознайомимось з інфографікою «Візуалізація енергетичної залежності Європи», яка дозволяє детально розглянути зміни, які вже встигли відбутись в країнах ЄС, на шляху до цілей «20-20-20».

Ви можете переглянути інтерактивну версію інфографіки, натиснувши тут. Ми ж, в свою чергу, підготували невеликий зріз візуалізованих даних, метою якого є короткий огляд динаміки показників наближення до цілей «20-20-20».

Перший рисунок показує країни у 2006 році - до того, як були схвалені цілі «20-20-20». Відповідно, всі вони знаходяться на рисунку на позначці «0%». У 2008 році, останньому році, за який ЄС надав дані, Румунія, Австрія та Естонія опинились попереду інших країн.

Наступна діаграма показує, власне, енергетичну залежність країн ЄС станом на 2008 рік. За показник цієї залежності було взято величину імпорту енергії в кожній окремій країні ЄС. Країни, доля імпортної енергії в яких найбільша, опинились на правому краю діаграми – це найбільш енергетично залежні країни ЄС (Мальта, Люксембург, Кіпр, Ірландія, Італія). Такі ж країни як Норвегія та Данія – чисті енергетичні експортери, опинились на лівому краю діаграми, де знаходиться позначка «0%».

Порівнюючи виробництво енергії протягом років, подивимось на зміни у Великобританії, яка в свій час показала неабияку наполегливість в вітровій енергетиці. У 1997 році Великобританія очолювала рейтинг європейських виробників первинної енергії, але десять років по тому лідером стала Норвегія.

На останній діаграмі представлені викиди парникових газів на душу населення. Найбільше викидає парникових газів на душу населення Люксембург, що пояснюється малими розмірами цієї держави. Найнижчі ж викиди на душу населення має Туреччина, яка опинилась в крайній лівій точці діаграми.

X

Вхід

Завантажую...