WWF запропонував вісім способів нагодувати людство

WWF запропонував вісім способів нагодувати людство

Вісім безпечних для біорізноманіття планети способів нагодувати швидко зростаюче людство, включаючи генетичні модифікації та скорочення харчових відходів, запропонував віце-президент Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) США Джейсон Клей у своїй статті в журналі Nature.

«Кожна людина в 2050 році буде мати потребу в їжі, так само як і зараз. Тільки от людей буде на 2-3 мільярди більше. Однак близько 70% земель, придатних для вирощування продуктів, вже використовуються. І ця цифра дуже швидко росте», - відзначає Клей.

У зв'язку з цим він пропонує вісім способів більш продуктивного використання цієї «годувальниці людства» - способів того, як збирати більший врожай з тієї ж площі.

«Збільшувати виробництво їжі необхідно, щоб зберегти людство повністю, включаючи найбідніші нації. Полегшити рішення цього завдання можна шляхом об'єднання виробництва їжі в загальну систему, що дозволяє підтримувати необхідний рівень продуктивності», - вважає автор.

Вісім шляхів до ситості

Перший спосіб - використання потенціалу генетично модифікованих продуктів, вважає віце-президент WWF CША, так як генетика дозволяє подвоїти або навіть потроїти урожай.

По-друге - це навчання фермерів в найбідніших країнах. «Усі їх знання отримані від батьків чи сусідів, а останні досягнення агропромисловості дозволять їм вирощувати більше», - вважає Клей.

На сьогоднішній день близько мільярда людей їдять занадто багато, і стільки ж людей їдять занадто мало. Цей розрив WWF пропонує зменшити до 2030 року в якості третього способу.

«Необхідно працювати над тим, щоб технології, в яких використовується вода, електроенергія та інші ресурси, давали людству максимум того, на що вони здатні. Досі виробництво однієї калорії їжі вимагає літра води», - відзначає Клей.

Ще один спосіб - зменшення кількості їжі, яка викидається. За даними WWF, 30-40% їжі опиняється в смітті, а це кожна третя калорія.

Замість освоєння нових родючих ділянок Клей пропонує відновлювати старі землі як шостий спосіб.

«Найману працю в Африці треба замінити на обробіток власних земель. Люди повинні мати права на ту землю, яку вони обробляють», - пише віце-президент WWF США.

Останній спосіб - це збереження органічних речовин у ґрунті, якого можна досягти, якщо не проводити сільськогосподарські випалювання перед посадкою і після збору врожаю, підсумовує автор.

X

Вхід

Завантажую...