Як змінюється ландшафт в залежності від відсутності або присутності того чи іншого виду тварин?

Як змінюється ландшафт в залежності від відсутності або присутності того чи іншого виду тварин?

Як відомо, все в світі взаємопов'язано. Будь-який організм впливає на екосистему, в якій він мешкає. На інфографіці, яку ми для вас підготували, чітко видно, як змінюється ландшафт в залежності від відсутності або присутності того чи іншого виду тварин.

A Алеутські острови. При відсутності песця бурхливо розвивається трав'яниста рослинність. Після того, як на Алеутських островах з'явився песець, чисельність морських птахів, які гніздяться на острові, різко зменшилась. В результаті зменшилась кількість добрив, які надходять у ґрунт з послідом птахів, що в результаті призвело до збіднення ґрунту.

B За відсутності ягуарів та пум на островах Венесуели, травоїдні справно об'їдають острівну рослинність. Після появи цих хижих кішок, острови вкрилися зеленню.

C Після того, як в Йєллоустонський національний парк в 1996-1997 роках завезли вовків, прерії також стали покриватися пишною рослинністю.

D Долина Серенгеті після масового падежу антилопи гну (ліворуч) і після відновлення чисельності тварин (праворуч).

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 19.07.2012, 14:08

Є мудра приказка - сім раз відміряй, один раз відріж. А ми як? "Цей вид шкідливий - знищімо його!" Так було з горобцями в Китаї, після чого настав голод, так було з вовками в Євразії, після чого в популяціях копитних почалися мори, так було з хижими птахами в СРСР...

А цікаво, як було б у відсутності людини?

Зображення користувача Mila.
Mila / 28.07.2012, 14:03

Без нас було б спокійніше =)

Зображення користувача Гостя.
Гостя / 17.07.2012, 12:47

Такий крихкий баланс - не стає одного виду і екосистема зазнає відчутних перетворень. І навпаки - випадково занесений вид може здійснити докорінні зміни в навколишньому середовищі. Людям ще дуже далеко до розуміння всіх цих процесів, залишається лише спостерігати, вивчати та намагатись не накоїти дурниць.

Зображення користувача Ecologist.
Ecologist / 13.07.2012, 13:41

Цікаво! Нажаль в університеті нас не вчать проводити такі логічні ланцюжки.Шкода! Люди повинні мислити глобально. Причина - наслідок.

Зображення користувача MrGreen.
MrGreen / 13.07.2012, 10:18

Все взаємозв'язано! :-)

Читайте також
Типи та особливості сонячних батарей для індивідуальної енергетичної установки

Використання енергії сонця дозволяє економити дорогу електроенергію, яка постачається в будинки енергетичними компаніями, і навіть заробляти на поставках енергії в електричну мережу, якщо останнє передбачено місцевим законодавством. З цією метою все більше власників приватних будинків монтують на дахах індивідуальні сонячні електростанції. Та прогрес не стоїть на місці, сьогодні ринок пропонує далеко не одне рішення цієї проблеми. У зв'язку з цим, розглянемо основні типи сонячних батарей для індивідуальної енергетичної установки та їх особливості.

X

Вхід

Завантажую...