Йога: користь та шкода

Йога: користь та шкода

Майже кожна сучасна спортивна зала чи фітнес-центр пропонує щонайменше один клас з йоги — комплексу духовних, психічних та фізичних практик, які передбачають виконання ряду вправ, направлених на підвищення гнучкості та сили людини.

Розтягування та скручування, невід'ємні складові цієї стародавньої східної практики, були покликані поєднувати душу і тіло, пов'язувати фізичне з психічним та духовним. Сучасна наука підтверджує, що йога несе відчутну користь для здоров'я, зокрема покращення функціонування головного мозку та зміцнення кісток.

Існує декілька видів йоги, але користь для здоров'я вони несуть однакову, незалежно від того, який вид йоги практикується.

Користь та шкода йоги

Дослідження демонструють, що користь від занять йогою може бути як фізичною, так і психічною. Наприклад, в йозі існують пози, здатні заспокоїти біль від хронічного стану фіброміалгії — практикування йоги показало себе приблизно настільки ж ефективним, як і медикаментозне лікування.

Йога полегшує біль у спині, і робить це так само добре, як і фізіотерапія. Йога допомагає зі стресом та позитивно вливає на імунну систему. Вона використовується для лікування розсіяного склерозу, синдрому зап'ястного каналу та артриту. А ось астму йога, всупереч поширеній думці, не лікує. Проте хворі на астму можуть продовжувати практикувати йогу як доповнення до стандартних методів лікування.

Огляд 16 досліджень про вплив йоги на психічне здоров'я людини показав, що заняття йогою може допомогти полегшити симптоми для людей з депресією. У цьому ж дослідженні, опублікованому у 2013 році, було встановлено, що йога може полегшити проблеми зі сном, навіть без використання снодійних. До того ж, йога може допомогти покращити вашу пам'ять.

Втім, як і будь-які фізичні вправи, йога має також і певні ризики. Люди з міжхребцевою грижею або остеопорозом, наприклад, повинні уникати глибоких вигинів вперед, а кожен, хто має проблеми з шиєю, повинен уникати стояння на голові. Перед початком практики рекомендується звернутись до лікаря, оскільки це дозволить вашому інструктору з йоги бути в курсі можливих обмежень.

Кожен тип йоги має дещо різний фокус і може бути більш доцільним за інші, залежно від ваших інтересів та здібностей. Дізнайтесь більше про різноманітні види йоги, та оберіть свій шлях до здорового способу життя.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.
Читайте також
У Північному Льодовитому океані виявлена прісноводна опуклість

В західній частині Північного Льодовитого океану виявлено велику опуклу область з прісною водою. При цьому «прісноводна бульбашка» постійно росте – зараз вона займає близько 8000 кубічних кілометрів, вирісши з 2002 року приблизно на 15 см. За думкою вчених, це може бути результатом дії сильних вітрів, які нагнітають інтенсивну океанічну течію в північній полярній області, спрямовану за годинниковою стрілкою та названу круговоротом Бофорта.

X

Вхід

Завантажую...