Житло сучасних хоббітів

Житло сучасних хоббітів

Ця розповідь про дивовижний оригінальний будинок, побудований британцем Саймоном Дейлом. Зовні це житло нагадує будиночки хоббітів з «Володаря кілець», але живуть у ньому не маленькі вигадані чоловічки, а цілком реальні справжні люди – родина Саймона.

Будинок був побудований в Уельсі самим Саймоном і його тестем для своєї сім'ї, допомога була лише від перехожих і від заїжджих друзів. Всього через 4 місяці після початку будівництва сім'я в'їхала в це житло, орієнтовно до того моменту було витрачено 3000 фунтів.

Будинок розміщений всередині пагорба - він не кидається в очі і добре укріплений. Каміння і бруд, які з'явились в результаті копання, були використані для зміцнення стін і фундаменту.

Дерев'яні конструкції були зроблені із зібраної деревини розташованих поблизу дубів. Прокладена у стінах, підлозі та стелі солома виступає чудовим ізоляційним матеріалом. Вапняна штукатурка стін чудово «дихає».

Велика частина елементів оздоблення була зібрана по сусідству (дроти, вікна, пальник, труби). Для обігріву використовується деревне вугілля - його безліч поблизу. Димохід проходить через кам'яну брилу, що сприяє збереженню та повільному розподілу тепла.

Холодильник охолоджується повітрям, яке йде з-під землі через фундамент. Слухові вікна в стелі пропускають природне проникаюче світло.

Сонячні панелі на даху дають можливість підключення музичних систем, комп'ютерів та освітлення.

Вода надходить самопливом з розташованого поблизу джерела. Компостний туалет. Вода з даху збирається в ставок для подальшого використання в саду і т.д.

При будівництві були використані основні інструменти: молоток і долото, при цьому Саймон не має ні спеціальних навичок будівельника чи тесляра, ні архітектурної освіти.

Він стверджує, що подібного роду житла доступні всім - повірте в себе, зрозумійте місцевість, яка вас оточує, будьте наполегливі і покличте пару-трійку друзів, коли буде потрібно піднімати тяжкі предмети.

Ця будівля - чудовий приклад реалізованої пермакультури - влаштування простору людини, заснованого на взаємозв'язках, які спостерігаються в природних екосистемах.

Ви живете в гармонії з собою і світом навколо вас, використовуєте прості технології, маєте доступ до землі і лісу, забуваєте про ренту і кредити, підлаштовуєтесь під клімат, заощаджуєте природні ресурси і просто живете в казці.

 

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача hannawinner.
hannawinner / 22.01.2013, 19:44

Хотілось би побувати в такій затишній домівці. Цікаво, чи в них стіни не сиріють через те, що будинок обсипаний землею?

Зображення користувача Гість Еколог.
Гість Еколог / 01.01.2013, 15:20

Чудово!!! Цей ресурс - один з небагатьох (на жаль)"променів світла у темному царстві". Просто вражає якість матеріалу та ІНТЕЛІГЕНТНІСТЬ коментарів, а ще більше - ВІДСУТНІСТЬ ГРАМАТИЧНИХ ПОМИЛОК!!! По суті. Тут усе чудово, особливо відсутність вирубки дерев. Вважаю необхідним підкреслити, що така краса модлива лише при НЕВЕЛИКІЙ ЧИСЕЛЬНОСТІ населення.

Зображення користувача Настасья.
Настасья / 20.01.2013, 00:03

Сайт привлёк именно этим) Бесподобно красивые картинки, от которых становится тепло, интеллигентное общество, отсутствие рекламы. Моё почтение)

Зображення користувача Mila.
Mila / 10.12.2011, 13:41

Прекрасний будиночок!!!

Зображення користувача driimcatcher.
driimcatcher / 08.12.2011, 16:51

Досить креативно, а головне дешево і екологічно. Просто супер!

Зображення користувача Ameli.
Ameli / 08.12.2011, 15:47

я в захваті! чудова домівка! :)

Читайте також

Клімат змінювався набагато швидше, ніж пересувались масиви суші, і в сучасній картині географічного поширення організмів багато вказує на певні фази відновлення, яке відбувається після кліматичних зрушень. Для пояснення того, як виникли ареали тих чи інших видів, відомості про історичні зміни клімату необхідні тією ж мірою, що й уявлення про пристосованість організмів до сучасних умов існування. В ролі історичного фактора в таких випадках виступають, зокрема, плейстоценові заледеніння.

X

Вхід

Завантажую...