«Звільнення» міської річки

«Звільнення» міської річки

В той час як у нас річки в межах міст сковують в бетон, в ряді країн їх «звільняють». Яскравим прикладом являється Сінгапур, який пішов за прикладом Сеула і звільнив від бетонних кайдан ділянку річки Каланг протяжністю 2,7 кілометрів.

Ось так ділянка річки виглядала до початку робіт

А ось так річка Каланг стала виглядати після завершення робіт

За даними компанії Atelier Dreiseitl, яка виконувала весь комплекс необхідних робіт, «звільнення» річки позитивно позначилось на біорізноманітті. На берегах річки, яка нарешті змогла «дихати вільно», знайшли своє місце 66 видів польових квітів, 59 видів птахів, 22 види бабок.

Берег «звільненої» річки

Тепер на берегах річки Каланг в парку Бішан вирує життя, на що вказує 30%-ве збільшення біорізноманіття, яке спостерігалось ще до завершення будівництва. Але окрім забезпечення середовища проживання для флори і фауни, берега річки також здатні витримувати сильні паводки.

Штучний пагорб із вторинного бетону, який зазвичай опиняється на звалищах

Заплава надає багато відкритого простору для активного відпочинку, а в разі сильної зливи парк функціонує як реальна рівнинна річка.

В результаті вийшов ось такий мальовничий куточок дикої природи в центрі мегаполісу.

Нижче представлена хронологія «звільнення річки» з 2009 по 2012 рік.

 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Ярко.
Ярко / 29.08.2013, 23:58

дуже круто

Зображення користувача MrGreen.
MrGreen / 14.06.2012, 18:34

Звичайно дорожче! Добре, що люди почали виправлятисвої помилки. Але скільки їх зроблено і робиться зараз. І скільки ще зробиться. Залишається тільки надіятись, що природа витримає натиск людини до того часу, коли всі схаменуться і виправлять помилки. Саме всі! Бо це спорава віх разом і кожного особисто!

Зображення користувача sma4nen6ka.
sma4nen6ka / 29.03.2012, 15:32

Дійсно круто!! У Львові річка взагалі закована в колектор під вулицями міста. Гм, от якби львівським чинушам захотілось її "звільнити", цікаво було б спостерігати за їх ідеями з цього приводу)))))

Зображення користувача Гостя.
Гостя / 29.03.2012, 12:05

Дуже круто! Та мабуть це дорожче ніж "закувати" річку в бетон...

Читайте також

Нелегке життя рослин в оточенні травоїдних, особливо великих ссавців. А якщо вони ще й стадами ходять... Втім, порятунок є. Рослини мають різноманітні методи хімічного захисту: токсини, речовини, що сповільнюють травлення або просто огидні на смак. А ще у рослин є колючки. Саме про них дослідники механічних засобів захисту рослин думають в першу чергу, і лише недавно вони зрозуміли, що сама структура крони куща чи дерева теж може захистити.

X

Вхід

Завантажую...