Священна квітка лотос

Священна квітка лотос

Безсумнівно, всі квіти прекрасні. Але не кожній квітці випадає вважатися священною. Навіть серед лотосів такої честі удостоївся лише лотос, науці відомий як горіхоносний (Nelumbo nucifera). Ця рослина поширена в тропічних і помірних регіонах Азії, зокрема в Індії, в повільних водах священного Гангу. Лотос належить до рослин, роль яких у житті людини дуже велика, починаючи від застосування його в народній медицині і закінчуючи поезією, яка оспівує його красу та загадковість.

Чистота і краса лотоса - ось те, що робить його священним. Дійсно, росте лотос зазвичай в каламутній, майже стоячій воді або на болотах. Щовечора лотос закриває свою квітку і ховається під воду, а вранці з'являється знову. Але незважаючи на брудну домівку, квітка його завжди залишається сухою, випромінює чистоту і свіжість. Причина цьому - особлива структура його пелюсток і листя: вони можуть відштовхувати воду і самоочищатись. Вода збирається в краплі і стікає, збираючи при цьому з листа все, що може його випадково забруднити. Це пов'язано з тим, що поверхня листя лотоса усіяна тисячами дрібних воскових грудочок і жолобків - завдяки цим нерівностям крапельки води і бризки бруду просто не можуть зачепитися за неї і скочуються. Таке явище назвали «ефектом лотоса».

Пишні рожеві (або білі) квітки лотоса досягають 25-30 см в діаметрі, і високо піднімаються над водою на прямій квітконіжці. Вони мають слабкий, але дуже приємний коричний аромат. Квітки лотосу завжди звернені в сторону Сонця. В центрі квітки знаходиться квітколоже і група жовтих тичинок. В квітколожі визріває плід - горішок. Саме завдяки цьому горішку лотос горіхоносний і отримав свою назву. Кожна квітка радує нас своєю красою лише три дні. Листя ж, яке підноситься над водою, розташоване на прямостоячих черешках, має воронкоподібну форму і сягає до 50-70 см в діаметрі.

Вся рослина їстівна і застосовується в лікарських і харчових цілях. Корінь лотоса вважається делікатесом в японській, тайській і китайській кухні. Його вживають у вигляді салатів, смажать, тушкують, використовують для прикрашання блюд.

Символ лотоса - надзвичайно складний, розгалужений. Він означає і витоки життя, і його порядок, творче начало, духовний шлях і нірвану. Ядро ж символіки - чистота лотоса. Корінь, який проростає з мулистого дна річки, символізує все низьке - матерію, темряву. Довга ніжка подібна душі, яка прагне до світла. Квітка - це дух, чистий і спрямований до Сонця.

В Індії зображення лотоса всюди - це і капітелі колон у храмах, і картини, і прикраси індійських жінок. Адже вважається, що навіть зображення лотоса цілюще, воно може просвітлювати і давати захист. З квітки лотоса народилася Лакшмі, дружина бога Вішну. На троні у формі лотоса сидять багато богів індуїзму, позі лотоса навчаються йоги. А з насіння лотоса, яке виростає завбільшки з горіх, роблять чотки. До речі, насіння лотоса зберігає здатність до проростання протягом століть і навіть тисячоліть.

Лотос горіхоносний - рідкісний реліктовий вид. Викопні знахідки свідчать, що ці рослини з'явилися ще в кінці крейдяного періоду мезозойської ери, були широко поширені в третинному періоді, особливо в палеогені, і різко скоротили область свого поширення в четвертинному періоді. Відомо, що велику роль у поширенні лотоса горіхоносного в Південно-Східній та Південній Азії, наприклад в Індії, зіграло розведення його в культурі. В даний час всі місця зростання лотоса в Індії пов'язані виключно з поселеннями або археологічними пам'ятками. Існує думка, що, якби не втручання людини, яка культивувала лотос, ця рослина зараз відносилась би до числа вимираючих, а можливо, і вимерлих.

Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
Священна квітка лотос
 

Коментарі

Ввійдіть або зареєструйтесь, щоб залишати коментарі.

Зображення користувача Гість.
Гість / 05.04.2012, 22:42

А можна посилання на оригінал??

Зображення користувача mia.
mia / 06.04.2012, 08:52

Це і є оригінал. Але при написанні статті було використано близько п'яти різних джерел, може вас цікавлять вони? Чи мова йде не про текст, а про фото?

Зображення користувача Гість.
Гість / 07.04.2012, 22:11

Так я про фото=)Де можна знайти оригінал?

Зображення користувача mia.
mia / 08.04.2012, 10:17

Всі фото взяті з різних фотосховищ. Переважно з flickr.com та 500px.com. Якщо цікавить якесь конкретне фото - дам посилання на його оригінал.

Зображення користувача Гість.
Гість / 10.04.2012, 22:35

Було б чудово, хоча б кілька посилань!=)

Зображення користувача mia.
mia / 11.04.2012, 11:00

Ну тоді по черзі: 1, 2, 3, 4, 5... Вистачить?

Зображення користувача Гість.
Гість / 17.04.2012, 18:15

Дякую!

Зображення користувача sis-terr.
sis-terr / 26.03.2012, 02:14

да, на картинках он красив, но когда его увидишь вживую, прикоснёшься, понюхаешь, предварительно надышавшись парникового тропического воздуха, то сразу понимаешь что в священные его не зря записали

Зображення користувача sma4nen6ka.
sma4nen6ka / 23.03.2012, 15:01

Неймовірна красота, вигляд лотоса божественний, не дивно, що назвали квітку священною!! Аж подих перехоплює!!! :OK:

Читайте також
Правда про органічні продукти

Модне захоплення органічними продуктами далеко не безпечне для здоров'я і, до того ж, заважає розвитку і впровадженню в сільське господарство передових технологій. Масовий перехід сільського господарства на органічне землеробство лише збільшить проблему голоду, не привівши до поліпшення якості сільськогосподарської продукції, вважає директор Центру глобальних продовольчих проблем Інституту Хадсона Алекс Евері. Кореспондент журналу «Експерт» зустрівся з ним у німецькому Людвігсхафені і дізнався, чому свіжі овочі - це найнебезпечніший продукт харчування, а невірно сприйнята любов до природи може обернутися для людства продовольчою катастрофою.

X

Вхід

Завантажую...